Widzew Łódź – Inhułeć Petrowe 0:1 (0:0)

18 lutego 2020, 14:06 | Autor:

Trzeciej z rzędu porażki doznali dziś piłkarze Widzewa. W ostatnim sparingu tej zimy podopieczni Marcina Kaczmarka przegrali z walczącym o awans do ukraińskiej Premier-lihi Inhułciem Petrowe 0:1. Spotkanie odbyło się na boisku ośrodka Goldcity Sport Complex w Kargicak.

Szkoleniowiec łodzian zdecydował się dokładnie na taki sam skład, jaki wybiegł na murawę niespełna tydzień wcześniej, w starciu ze Stalą Mielec. Duet obrońców stworzyli więc Sebastian Rudol Daniel Tanżyna, choć w pierwszym ligowym pojedynku ten drugi będzie musiał pauzować. W ataku zagrał z kolei Marcin Robak.

Jak czytamy w klubowych mediach, początek meczu należał do Ukraińców, którzy częściej byli przy piłce, ale nie wynikało z tego zbyt duże zagrożenie. Pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie widzewiacy, gdy w 15. minucie Tanżyna spróbował uruchomić długim podaniem Marcela Pięczka. Bramkarz Inhułcia uprzedził jednak młodego defensora łodzian.

Niestety, w kolejnych akcjach dużo groźniej atakowali piłkarze finalisty Pucharu Ukrainy, którzy dwukrotnie mogli pokonać Wojciecha Pawłowskiego. Najpierw, w 27. minucie, golkipera łodzian uratował słupek, a po chwili na wysokości zadania stanął on sam, gdy pewnie obronił uderzenie Ołeksandra Kozaka. Dobitka jednego z kolegów była nieskuteczna.

W końcówce pierwszej połowy widzewiacy nieco się otrząsnęli i to oni mogli otworzyć wynik meczu. W 36. minucie Robak dograł do Radwańskiego, a ten celnie uderzył, lecz na miejscu był bramkarz rywali. Najlepszą szansę miał jednak Mateusz Możdżeń! Tuż przed gwizdkiem sędziego pomocnik otrzymał podanie od Robaka, ale w bardzo dogodnej sytuacji nieczysto trafił w piłkę, nie umieszczając jej w siatce. Do przerwy na boisku utrzymywał się więc bezbramkowy remis.

Na drugą część spotkania widzewiacy wyszli bez zmian w składzie. Pierwszą niezłą okazję stworzyli sobie po sześciu minutach gry, gdy Łukasz Kosakiewicz wrzucił do Tanżyny, ten jednak był asekurowany przez obrońców i nie zdołał oddać strzału. Dla „Dixona” był to zresztą jeden z ostatnich kontaktów z piłką w meczu, bo po chwili został zmieniony przez Marcela Gąsiora. Na placu gry pojawił się też Christopher Mandiangu.

Niestety, w 63. minucie gola dla Inhułcia zdobył głową Illa Kowałenko. Stracona bramka nie podłamała łodzian, bo bardzo szybko mogli na nią odpowiedzieć. Z piłką w polu karnym znalazł się Rafał Wolsztyński i został przewrócony przez rywala, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka. Minutę później powinno być za to 1:1! Mandiangu dograł z prawego skrzydła, z futbolówką minął się Radwański, a zamykający akcję Kosakiewicz trafił tylko w słupek.

W końcowych minutach piłkarze Widzewa próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale nie udało im się to i ostatecznie przegrali 0:1. Był to dla nich ostatni sparing tej zimy. Kolejny mecz rozegrają już na inaugurację rundy wiosennej II ligi, w niedzielę, 1 marca, z Olimpią Elbląg.