Widzew Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:0)

10 lutego 2017, 17:03 | Autor:

Widzew_Sokół

W meczu sparingowym, kończącym zgrupowanie w Kleszczowie, drużyna Widzewa przegrała z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:1. Jedyny gol w piątkowym spotkaniu padł po efektownym strzale w okienko w wykonaniu Jakuba Rogalskiego.

Dla widzewiaków był to drugi mecz kontrolny w odstępie dwóch dni. W środę mierzyli się oni z FK Haradzieja, dlatego Przemysław Cecherz odpowiednio rozkładał siły swoich zawodników, dając od pierwszego gwizdka szansę tym, którzy z Białorusinami grali krótko lub wcale nie wstali z ławki rezerwowych. Z powodu kontuzji dwóch lewych obrońców rola ta przypadła w piątkowe popołudnie… Patrykowi Strusowi.

Od pierwszych minut zarysowała się lekka optyczna przewaga Widzewa, który cierpliwie rozgrywał piłkę. Nie przekładało się to jednak na okazje strzeleckie, jedyną zmarnował Piotr Okuniewicz. Pierwszy celny strzał oddali rywale, ale Patryk Wolański był na posterunku. Im dłużej trwała pierwsza połowa meczu, tym w grę obu zespołów wkradał się coraz większy chaos. Na przerwę zawodnicy zeszli więc przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Cecherz wypuścił w bój pięciu nowych piłkarzy. Nie było w tym gronie Stephana le Metayera, który zakończył już testy. Pierwszą groźniejszą akcję w tej części meczu stworzono dopiero w 68. minucie i zrobili to gracze Sokoła. Na szczęście Maciej Humerski wygrał pojedynek sam na sam i skończyło się tylko na rucie rożnym. Od tamtej pory aleksandrowianie zaczęli uzyskiwać coraz większą przewagę, co w końcu dało im prowadzenie. W 79. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Jakub Rogalski i piłka wpadła w samo okienko widzewskiej bramki! Na cztery minuty przed końcem spotkania 100% sytuację miał wprowadzony kwadrans wcześniej Yudai Ogawa, ale Japończyk z kilku metrów strzelił głową nad poprzeczką!

Widzew nie zdołał więcej razy zagrozić bramce Sokoła i zasłużenie przegrał na zakończenie zgrupowania w Kleszczowie. Drobnym usprawiedliwieniem dla łodzian może być zmęczenie, jakie piłkarze odczuwają po ciężkich treningach. Mimo to szkoleniowiec na pewno nie był zadowolony z tego, co zobaczył.

79′ Rogalski

Wolański (46′ Humerski) – Tlaga (46′ Kozłowski), Rodak (46′ Zieleniecki), Czaplarski, Strus – Budka (46′ Mąka), Kazimierowicz, Broniszewski (46′ Wielgus), Kamiński – Możdżonek (70′ Ogawa) – Okuniewicz (64′ Brochocki)

Sokół:
Brudnicki – Pawlak, Bierżyński, Woźniczak, Stępień – Kobiera, Knera – Wrzesiński, zawodnik testowany, Zasada – Michałek