Widzew Łódź – Victoria Sulejówek 2:0 (1:0)

10 marca 2018, 19:10 | Autor:

Bez fajerwerków, ale spokojnie i pewnie zagrali pierwsze wiosenne spotkanie piłkarze Widzewa. Po golach debiutujących w łódzkiej drużynie Słowaków pokonali oni Victorię Sulejówek. Trzy punkty dały piłkarzom Franciszka Smudy awans na fotel lidera!

Trener Franciszek Smuda nie zaskoczył wyborem składu na sobotnie zawody. Przed pierwszym gwizdkiem zastanawialiśmy się jedynie, czy miejsce na prawej pomocy zajmie Mateusz Michalski czy Daniel Mąka. Ostatecznie szansę od początku dostał ten pierwszy. W wyjściowej jedenastce doliczyliśmy się trzech debiutantów. Czwarta nowa twarz w zespole – Marcin Pieńkowski, grał już w pierwszej drużynie w IV lidze.

Spotkanie zaczęło się tak, jak można było przypuszczać. Goście oddali inicjatywę, czekając na błąd Widzewa. Pierwszą groźniejszą akcję zobaczyliśmy już w 6. minucie, gdy Marek Zuziak płasko strzelił z rzutu wolnego. Dominik Pusek zdołał jednak odbić piłkę na rzut rożny. Debiutujący Słowak pokazał się jeszcze raz w 14. minucie – w starciu z rywalami upadł w polu karnym, ale sędzia nie przychylił się do życzenia trybun i nie podyktował „jedenastki”.

Długo nie trzeba było rozpamiętywać tamtego wydarzenia, bo chwilę później było już 1:0. Łodzianie wykonywali rzut rożny, Michalski zagrał na piąty metr, a głową dzieła dopełnił Robert Demjan! Piłkarze z Sulejówka pierwszy raz zaatakowali na poważnie w 22. minucie. Zbyt łatwo dał się ograć w polu karnym Damian Kostkowski, ale jego błąd naprawił partner ze środka obrony, Sebastian Zieleniecki, blokując w ostatniej chwili uderzenie bramkostrzelnego Wojciecha Wociala!

Gospodarze sprawiali momentami wrażenie, jakby skromne prowadzenie im wystarczało. Dopiero w 44. minucie indywidualną akcją popisał się Michalski, zamykać strzałem próbował ją Pieńkowski, ale został zablokowany. Więcej nic godnego uwagi przed przerwą się nie wydarzyło.

Na drugą połowę Smuda puścił w bój nowego zawodnika. Słabo spisujący się Pieńkowski został zastąpiony przez Kacpra Falona i trzeba przyznać, że dał naprawdę niezłą zmianę. Kilka minut wystarczyło, by padła druga bramka. Dośrodkowaną przez Macieja Kazimierowicza piłkę głową do siatki posłał Zuziak. Drugi gol chyba za bardzo uspokoił zawodników Smudy, bo zaczęli oni pozwalać Victorii na zbyt dużo. O mały włos nie skończyło się to utratą gola. Szczęścia próbował Wiktor Lach, ale obrońcy zdążyli zablokować jego strzał. Po chwili dobrze w bramce spisał się także Patryk Wolański.

Na szczęście były to jedyne groźne podrygi zespołu Łukasza Chmielewskiego. Łodzianie przez następne minuty kontrolowali boiskowe wydarzenia. Swojej drugiej bramki aktywnie szukał Demjan, jednak musiał zadowolić się jednym trafieniem, ponieważ wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Widzew wygrał pierwsze wiosenne spotkanie w dość spokojnym stylu i dzięki temu awansował na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Teraz przed piłkarzami Franciszka Smudy dwa mecze wyjazdowe.

16′ Demjan, 54′ Zuziak

Wolański – Kozłowski, Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel – Michalski (62′ Miller), Kazimierowicz, Kristo, Zuziak (82′ Mąka) – Pieńkowski (46′ Falon), Demjan (90+3′ Stanek)

Rezerwowi: Humerski – Kwiek, Przybylski