Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)

28 listopada 2021, 18:01 | Autor:

Cóż to było za emocjonujące popołudnie w „Sercu Łodzi”! Piłkarze Widzewa Łódź fatalnie weszli w dzisiejszy mecz z Zagłębiem Sosnowiec i już po dwóch minutach przegrywali. Straty odrobili z nawiązką jeszcze przed przerwą, jednak tuż po zmianie stron ponownie dali sobie strzelić gola. Następnie podopieczni Janusza Niedźwiedzia nie wykorzystali rzutu karnego, na szczęście stać ich było na zadanie kończącego ciosu! Bramka Patryka Stępińskiego dała upragnione zwycięstwo 3:2.

Szkoleniowiec czerwono-biało-czerwonych postanowił zaskoczyć i – wbrew przedmeczowym przewidywaniom – nie dokonał w wyjściowym składzie żadnej zmiany. Szansę otrzymali więc dokładnie ci sami zawodnicy, którzy wybiegli na murawę w poniedziałek w Nowym Sączu. Po raz kolejny formację ofensywną stworzyli Daniel Villanueva, Karol Danielak oraz pełniący równocześnie rolę młodzieżowca Bartosz Guzdek. Na ławce zaczęli Krystian Nowak i wracający do kadry Juliusz Letniowski. Goście musieli radzić sobie z kolei bez dwóch wykluczonych środkowych defensorów: Verdana Dalicia oraz Dominika Jończego. Ich miejsca w obronie zajęli przesunięty ze środka pola Maciej Ambrosiewicz i Lukas Duriska.

Choć trudno w to uwierzyć… już w drugiej minucie prowadzenie objęło Zagłębie! Świetne prostopadłe podanie dotarło do Szymona Sobczaka, a ten z największym spokojem pokonał chyba nieco za bardzo wysuniętego z bramki Jakuba Wrąbla. Od początku w szeregach gospodarzy dało zauważyć się bardzo dużą nerwowość – sporo było strat, a najlepszym podsumowaniem był rzut rożny krótko rozegrany przez Fabio Nunesa i Pawła Zielińskiego, który prawie skończył się groźną kontrą. Na pierwszą lepszą akcję czerwono-biało-czerwonych musieliśmy poczekać do dwunastej minuty. Najpierw zablokowany został strzał Dominika Kuna, zaś po chwili przy próbie Karola Danielaka kapitalnie interweniował Kamil Bielikow.

Ta sytuacja napędziła łodzian do nieco lepszej gry, chociaż cały czas dość mocno kulała defensywa. Po kolejnym bardzo niefrasobliwym zachowaniu w obronie, niezłą szansę miał Maksymilian Banaszewski, jednak podawał niedokładnie do środka. Podopieczni trenera Niedźwiedzia wykonali z kolei kilka stałych fragmentów gry – bez powodzenia. Kiepsko dysponowany był zwłaszcza Nunes, który raz za razem albo dogrywał niecelnie, albo tracił piłkę, albo nie radził sobie w defensywie. W 23. minucie to właśnie lewy obrońca odpuścił Dawidowi Ryndakowi, futbolówka spadła pod nogi Banaszewskiego, na szczęście na posterunku był Wrąbel. Chyba nic nie zapowiadało tak nagłego odrodzenia Portugalczyka

…a to nastąpiło! Tuż przed upływem pół godziny gry Nunes świetnie dośrodkował z lewego skrzydła, ale o setne sekundy spóźniony był Guzdek i nie przeciął wrzutki. Po chwili defensor samemu sprawdził czujność Bielikowa – bramkarz ratował się odbiciem na róg. W 32. minucie widzewiacy w końcu doprowadzili do remisu! Kapitalnym odbiorem popisał się Marek Hanousek, przebiegł kilkanaście metrów i podał prostopadle do przodu. Piłka odbiła się jeszcze od Nunesa, trafiła pod nogi Guzdka, a ten mocnym uderzeniem w róg nie dał golkiperowi szans. Po chwili przybysz z Portugalii pomylił się o centymetry, jednak na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy dopiął swego! Nunes minął przeciwnika i wrzucił na głowę Villanuevy, który zanotował swoje premierowe trafienie w czerwono-biało-czerwonych barwach. Do przerwy nic się nie zmieniło. Pomimo fatalnego początku, Widzew wygrywał 2:1.

Do drugiej połowy obie drużyny przystąpiły w takich samych zestawieniach. Od początku to gospodarze próbowali narzucić swoje warunki i próbowali grać kombinacyjnie, chociaż nadal brakowało im lepszej dokładności. Niestety, choć nic na to nie wskazywało, w 52. minucie Zagłębie doprowadziło do wyrównania. Po wyrzucie z autu, w szesnastce Sobczak został kompletnie niepotrzebnie sfaulowany przez Hanouska. Sam poszkodowany podszedł do piłki i nie dał Wrąblowi najmniejszych szans. Po chwili sosnowiczanie wyszli z kontratakiem, a napastnik stanął przed okazją skompletowania hat-tricka. Jak dobrze, że trafił w boczną siatkę.

W 61. minucie trener Niedźwiedź postanowił dokonać pierwszych korekt w tym meczu. I to od razu trzech! Guzdka zmienił Radosław Gołębiowski, Nunesa Paweł Tomczyk, z kolei Villanuevę Mateusz Michalski. Po chwili roszady te powinny dać pożądany efekt! Tomczyk fantastycznym podaniem wypuścił Kuna, a skrzydłowy został sfaulowany w polu karnym przez Wojciecha Kamińskiego. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michalski, ale zachował się w najgorszy możliwy sposób, uderzając wyraźnie obok bramki Bielikowa. Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić, gdy z dystansu przymierzył Szymon Pawłowski, jednak czujnie zachował się Wrąbel. Strzał Banaszewskiego obił za to słupek.

W kolejnych fragmentach gry przewagę zyskali sosnowiczanie, którzy momentami zamykali gospodarzy na ich połowie. Nie brało się z tego jednak zbyt duże zagrożenie. Z każdą minutą inicjatywę przejmować zaczynali widzewiacy. I dopięli swego! Na jedenaście minut przed końcem na indywidualną akcję zdecydował się Stępiński – obrońca przyjął piłkę, zbiegł z nią do środka i po prostu uderzył! Bielikow mógł zaś ją tylko sięgnąć siatki. Przyjezdni rzucili się do odrabiania strat, na szczęście nie byli w stanie zbyt wiele wskórać. Po łódzkiej stronie na murawę wszedł jeszcze Przemysław Kita, lecz niczego to już nie zmieniło. Po bardzo emocjonującym widowisku Widzew wygrał 3:2 i przełamał swoją długą serię bez zwycięstwa!

32′ Guzdek, 42′ Villanueva, 79′ Stępiński – 2′, 52′ (k) Sobczak

Wrąbel – Stępiński, Dejewski, Tanżyna – Zieliński, Hanousek, Kun, Nunes (61′ Tomczyk) – Danielak (85′ Kita), Villanueva (61′ Michalski) – Guzdek (61′ Gołębiowski)

Rezerwowi: Reszka – Nowak, Mucha, Letniowski, Karasek,

Zagłębie:
Bielikow – Ambrosiewicz, Duriska, Kamiński (85′ Alex Tanque) – Ryndak (63′ Smoleń), Szumilas, Oliveira, Gojny – Sz. Pawłowski, Banaszewski (77′ Seedorf) – Sobczak

Odpowiedź do  Kixon

To Ci powiem gra w gałę i wykorzystuje karne w przeciwieństwie do miernoty z ławki Michalskiego. Naprawdę oczy bolą
Dobrze , że jest Patryk uf..

Last edited 2 lat temu by Konrad
Kixon
Odpowiedź do  Konrad

No to pograli w galę

R T S

I co teraz miernoto ??? Nie ważne jak się skończy. Po błędzie stracili gola. Ale miernota jesteś ty i te wszystkie szczekacze co szczekają ..dlaczego nie gra ten,a dlaczego gra inny”

RTS SZCZECIN
Odpowiedź do  R T S

Spadaj za tory fermęciarzu

R T S
Odpowiedź do  RTS SZCZECIN

Ty spier….nad morze. Trzeba statek rozładować !

hansen

i co, że ze Szczecina to jest gorszym kibicem Widzewa od ciebie? Skąd ty jesteś booraku ?

Andrzej S.
Odpowiedź do  hansen

Brawo.
Dodatkowo koleś nie wie,że Szczecin nie leży nad morzem.

Tomasz

I co teraz miernoto nieważne jak się skończy? Karny Michalskiego mistrzostwo świata. Coś na podobiznę rund hańby? Ale nie szczekaj dalej się łaś i udawaj że wszystko gra.

123
Odpowiedź do  Tomasz

Jesteś chory psychicznie ale głupi jak stołowe nogi….do czego Ty się odnosisz? Parę meczy gorzej poszło, a Ty dramatyzujesz i mówisz o rundach hańby

Tomasz
Odpowiedź do  123

Głupi ty ty jesteś cielaku. Parę meczy gorzej poszło? Lecz się na pamięć bo ja pamiętam serię bodajże 10 remisów z rzędu. Ale dla takich jak ty to też pewnie było parę meczów.

123

Co Ty porównujesz?! Bez kitu, jesteś tak tępy, że ociera się to chyba o niedorozwój umysłowy…

R T S

I co teraz miernoto ???

Dario

Dlatego pisałem przed meczem , że nie oceniam . Kiepskie zmiany , nerwówka ale mamy to !!!! Tylko Widzew !

Drozd33
Odpowiedź do  Dario

Zmiany kiepskie bo nie ma alternatyw.Co sie dzieje z mlodziezowcami. Tak naprawde pare jednostek ciagmie ten zespol Kun,Honusek,Wrabel,Stepinski,Tanzyna ,a reszta no coz jeden mecz niezly drugi kiepski. Przed Korona juz cos peklo,albo pilkarze za bardzo uwierzyli w siebie, albo skonczyl sie fart

Kilof

Miernoty prawie cała drużyna, Patryk następny gol stracony przez niego bo nie trzyma lini spalonego, piszę to po karnym dla nas, życzę im wygranej ale nie oglądam bo jak na dworcu w kutnie mogą pęknąć oczy.

Konrad
Odpowiedź do  Kilof

To chyba Zieliński złamał linię tak mi się na zimno wydawało.

Eror chyba masz na myśli … jakby to nazwać… kiedyś to nazywał się ,,ZEGAR” bo teraz brak słów… 15 lat mnie nie było… Co tam się dzieje teraz ?!!! Cytuję ….,, kochany mężu weź drugi kubek bo poparzysz się herbatą” albo ”zrób jeszcze jedno zdjęcie bo źle wyszłam”… Ja jebe jasny ch.. sosnowiec!!!

roberto
Odpowiedź do  Marcin

Niestety jest to prawda. Ilość pikników pod zegarem poraża. Ilość ludzi „oglądających” mecz, a nie dopingujących na pełnej k……e rośnie.

Mariusz

Wiedziałem,że tym składem ciężko będzie wygrać. Już wyszedł brak Nowaka. Guzdek jest wysokim zawodnikiem i będzie się ładnie ślizgał.

Bogdan

Łatwosc z jaką Widzew traci bramki w ostatnim okresie jest zastanawiajaca, ich zdobywanie natomiast jest bardzo oszczedne.Oby dzisiaj w Łodzi nie było kolejnej niespodzianki w tej kolejce w 1 lidze.

Reminio

Przykro mi ale trener chyba obrosl w piórka. Decyzję są nie zrozumiałe. Stawianie na Dejewskiego jest nie pojęte.

I już 0:1 :-(
A wczoraj koszykarki Widzewa pokazały.
Jak zwyciężać mamy.
Ave Widzew

Radek

No i pięknie. Brawo Panie Trenarze. Obronę mamy super. Dzieci z podwórka.

Grzegorz

Dejewski Nunes Guzdek to się nie może udać..

Kap
Odpowiedź do  Grzegorz

Teraz pewnie łyso, co?

Darek_bax

Guzdek bramka Nunes asysta i co teraz mąderdo napiszesz??

Drozd33
Odpowiedź do  Darek_bax

Chwał im z to,ale Nunes to kon trojanski (zobacz ile ten koles ma nieodpowiedzialnych strat,nie nie pomaga Tanzynie,nie wraca sie po stratach,udaje ze kryje, nic nie pomaga w obronie), Guzdek tez pod forma ostatnia mimo bramki dzis. Sobczak dzis pokazal jak gra dobry napastnik-zreszta wczesniej tez zrobili to Bilinski,Makuch.Zalety Guzdka to wiek i warunki fizyczne (on nie ma w tej chwili konkurencji zadnej)

Drozd33

Tez jestem tego zdania.Ale nie ma lepszych Grudniewski sie spalil z Podbeskidziem,Tomczyl wielka ie wiadomo,Golebiowski jeszcze slaby niz Nunes i.to nie jego pozycja

mAaIK

do 18 minuty słabo to wygląda. oby przebudzili się !!!

Tomasz

Patrząc wstecz to Oni chyba co roku maja zakaz robienia awansu. Tylko pewnego sezonu Katowice miały taki sam zakaz i się na szczęście dla nas kibiców udało. Szkoda piłkarzy bo to że są dobrzy to pokazało pierwsze 11 meczów. Wiec apel do Nas kibiców pretensje i presja nie do piłkarzy. Wywierać presję na rządzących klubem. Obyśmy już więcej będąc wówczas liderem nie musieli słyszeć, że Widzew nie jest jeszcze gotowy na awans.

andirts

Co za bzdury piszesz…walczymy o awans.a Prese są owo Drozdzowo chodziło o zupełnie inne kwestie, strukturalno-orgsnizacyjne.

Qbek
Odpowiedź do  andirts

Chyba na jedno wychodzi.

Andrzej S.

To powinien zamknąć dziób publicznie i sobie te kwestie organizacyjne w sekretariacie omawiać.

Andrzej S.

100 proc racji.
A kto to powiedział że nie jesteśmy gotowi?
Prezes
I tego mu nigdy nie zapomnę.
Nigdy kurwa nawet jak awansujemy z marszu.
Dla mnie takie teksty to V kolumna.

Mariusz

Na boisku śliskim podania są niecelne i ciężko będzie zremisować

Onom

Komedia. Pomijając nawet bramkę, ale ciągle sie przewracają, zagapiają, podejmują beznadziejne decyzje. Ciężko się na to patrzy.

1978

Jak nazwać kogoś kto wystawia w pierwszym składzie Dejewskiego?……Sabotżysta???

Wiesiek z Wiśniowej Góry

Co to za luka w obronie że tracimy już od początku gola.
Z Miedzią to było widać, nie ma wniosków?

Kixon

mowili, ze Villa niski, a tu prosze, gol glowa :) mozna?

Młot na Idiotów

Co się musi wydarzyć, by Dejewski usiadł na trybunach?

Bogdan

Szacunek za wyrownanie a nastepnie prowadzenie.W tych warunkach gry wszystrzelic druga bramkąBrawo za stkie warianty mogły zaistniec ale na pewno łatwiej było utrzymywać prowadzenie niż wyrownać Brawo za ten wysiłek i wynik.Nie zmienia to opinii,ze Widzew za łatwo traci bramki i wykazuje czesto brak koncentracji.Te słabosci trzeba wyeliminować by myslec o sukcesach w tej lidze i ewentualnie w EX.

Eror
Odpowiedź do  Bogdan

Jak można dać miernemu Zagłębiu u siebie dać strzelić dwa gole. Circus.

R T S

ty jeszcze się tu pojawiasz po tych swoich wypocinach z początku meczu ??? Wstydu nie masz facet,

adam

nie strzelony karny .o mamamija

czerwony kapturek

Trzeba wyeliminować. Słowo klucz. Masz pomysł to napisz.

Mariusz
  1. Najlepszy Nunes, słaby Guzdek,ale strzeliłbramkę.Villanueva bardzo dobry.Hanouseśk świetny jak zawsze. Dejewski do wymiany
Drozd33
Odpowiedź do  Mariusz

Chyba bylem na innym meczu-nie oceniajmy po golach i asystach-Nunes i lewe wahadlo to jest pomylka (zastanawiam.sie czy on wogole jest lewonozny).Guzdek i Villanueva mimo bramek slabi.Honusek ,Tanzyna,Wrabel,Kun,Stepinski im zawdzieczamy najwiekszy wklad w zwyciestwo,mimo slabszych liczb

Darek_bax

teraz szybko bramka na 3-1 i bedzie dobrze :)

Bogdan

Przed przerwą pisałem …szacunek za zdobycie 2 bramek i prowadzenie.Niestety ale druga uwaga ze Widzew traci zbyt duzo bramek przez brak koncentracj i na poczatkach gry.I stało się .Znow brak koncentracji i mamy remis.Szkoda.

Drozd33

Mysle ze bramki tracimy ,bo musza grac Dejewski,Nunes (nie ma lepszych Grudniewski i Golebiewski sa jeszcze slabsi)w slabszej formie jest Zielisnki,nie ma Nowaka, Honusek solidny,ale nie wybirny jak w pierwszych meczach.Kun radzi sa wszedzie dobrze,ale grajac na lewym wahadle duzo pomagal obroncom

Reminio

Do jasnej, czemu nie gra Nowak. Od kilku meczów ciągle tracimy minimum dwie bramki. Czy trener nie widzi słabości Dejewskiego, co się tu dzieje! Co.jest z Nowakiem, że nie gra.

Silver
Odpowiedź do  Reminio

Chyba oszczędza na Wisłę

Mariusz

Znowu kiepska obrona.

andirts

Nasza gra w obronie woła o pomstę do nieba…

jarosław

Czemu on nie gra z Kitą,Nowakiem

Kixon

brawo Michalski, ile ten gość jeszcze będzie tu grał…

Waldemar

Radomiak wiedział co robi

Michalski kolejny sabotażysta, mam nadzieję że przyspawać go Villa do ławki na dobre

Radek

Nawet karnego nie mogą strzelić.

Eror

Masakra co oni grają, tyle w temacie, dwa gole stracone z miernotami, spartolony karny(Michalski bramka jest na tyle duża, daj se chłopie szanse na dobitkę kołku)

Mariusz

Jak wygramy z tym kiepskim składem to będzie ogromne szczęście

jarosław

Czemu nie gra Kita,Nowak?

Drozd33
Odpowiedź do  jarosław

Jeden niebgral rok w pilke,a drugi ok 6 tygodni nie sa widocznie gotowi lub nikt nie chce ryzykowac ich zdrowiem w taka pogode

Na prawdę nie rozumiem tych zmian.Jak Kita,Julek i Nowak są niegotowi,to po ch..j ich trener bierze do składu i zabiera miejsce np.Zawadzkiemu.Przecież każdy wiedział jaka będzie pogoda,że będzie ślisko itp.

Mariusz

Jeszcze Sędzia przeciwko nam

jarson

Cz my wogóle mamy obronę czy to wszystko jest do dupy . Sosnowiec robi jednym napastnikiem młynek z naszych graczy . Najpilniejsza sprawa to trzech solidnych obrońców !!

Reminio

Brak szacunku do kibiców. Nowak zdrowy???, a Letniowski jaki zdrowy że nawet na pół godziny nie wchodzi. Wstyd, wróciliśmy do kłamstw.

Jedyne wytłumaczenie , jak dla mnie to puchar i mecz z Wisłą . Może Niedźwiedź bardzo chce go wygrać i dla tego nie ryzykuje zdrowia i Nowaka i Letniowskiego ???

Drozd33
Odpowiedź do  kibic

Tez tak sadze,a pogoda dzis fatalna

Mario II

Mocno straszymy tym Letniowskim!!!Szkoda,że na rezerwie…co mu do kuźwy jasnej ,jest!?

Kto kurwa daje strzelać karnego temu drewniakowi.
Przecież jest Hanusek.

Andrzej S.
Odpowiedź do  Wiesiek z Wiśniowej Góry

Częstochowa bis .
Ja prdle.
Jak nie przepadam za nim, ale też nie jechałem nigdy to dziś gość mi podniósł i tak nie małe ciśnienie.

Albatros
Odpowiedź do  Andrzej S.

Mam takie same wrażenia odnośnie do Częstochowy

Mariusz

Dlaczego taki słaby skład wystawił Niedźwiedź……

Mariusz

Letniowski czy nie za późno/////

Bogdan

Szacunek za decyzję i bramkę bo zagłebie coraz grozniejsze było wtej czesci gr.Tylko zachować koncentrację i wole walki.

Mariusz

Brawo Widzew

R T S

Jeeeest. :) Tak czułem,że możemy stracić prowadzenie ,a póżniej jednak strzelimy na 3-2. Teraz można wziąć popcorn i poczytać te wypociny narzekaczy co myślą,że to gra komputerowa i tu się od tak wygrywa mecze.

Mar

Popcorn i tanie piwo z biedry to dla ciebie szczyt oczekiwań od życia, zatem o futbolu nikt z tobą nie będzie dyskutował.

Andrzej S.
Odpowiedź do  Mar

100 procent

Dario

Ot tak , jeśli już. Najważniejsze, że wygrywamy. Tylko Widzew !

Widzu

Jak się czyta relację LIVE to minuta trwa dwie:). Brawo NASI!