Widzew – najstarszy trener i najmłodsza drużyna

30 lipca 2014, 07:24 | Autor:

Tylak_Rybicki

W nadchodzącym sezonie I ligi Widzew będzie najbardziej utytułowaną polską drużyną. Czterokrotni mistrzowie Polski oraz siedmiokrotni wicemistrzowie nie straszą nazwiskami już tak, jak w czasach świetności. Do tego do gry wystawią najprawdopodobniej najmłodszą drużyną w lidze!

Średnia wieku łódzkiego zespołu wynosi 21,05 lat, czyli de facto jest to ekipa mieszcząca się w ramach młodzieżowej. Najstarsi piłkarze w talii Włodzimierza Tylaka, to 26-letni Mateusz Broź i David Kwiek. Ten drugi starszy jest od kolegi o ok. pół roku, obaj są z rocznika 1988. Z kolei najmłodszym graczem będzie na chwilę obecną Mateusz Wlazłowski – golkiper dopiero we wrześniu skończy 18 lat.

Jest to oczywiście najniższy wynik wiekowy spośród wszystkich 18 zespołów. Na drugim miejscu w tek klasyfikacji uplasował się drugi ze spadkowiczów, Zagłębie, ze średnią wieku nieco poniżej 23 lat. Trzeci, średnio o rok starszy, jest zespół Dolcana Ząbki. Najstarszą kadrą zawodników na dzisiaj Olimpia Grudziądz (średnio 28 lat).

Co ciekawe, mimo młodej drużyny, Widzew pochwalić może się jedną z najbardziej doświadczonych kadr, jeśli chodzi o występy w ekstraklasie. Czy ta futbolowa wiedza przyda się w I-ligowej młócce, przekonamy się niebawem.
Interesujące jest również to, że najmłodszą ekipę poprowadzi najstarszy trener. 64-letni Włodzimierz Tylak zaledwie o cztery miesiące wyprzedza w tym zestawieniu Mirosława Jabłońskiego ze Stomilu Olsztyn oraz Pawła Janasa z Bytovii Bytów (61 lat). Najmłodszym szkoleniowcem w I lidze jest opiekun Pogoni Siedlce, 38-letni Daniel Purzycki.