Zapowiedź I ligi 2014/2015

29 lipca 2014, 10:21 | Autor:

pp_stomil_olsztyn_-_widzew_d_20110929_1926309364

Już w najbliższy piątek zainaugurowany zostanie nowy sezon I ligi, w której karnie występować będzie drużyna Widzewa. Wśród 17 rywali jest aż 6 drużyn, z którymi łodzianie jeszcze nigdy w swej historii nie grali o punkty. Jest też kilka znajomych ekip, z którymi rywalizowali w swoim ostatnim sezonie na zapleczu ekstraklasy.Bieniaminkami tegorocznej I ligi są zespoły Chrobrego Głogów, Pogoni Siedlce, Wigier Suwałki oraz Bytovii Bytów. Dla dwóch ostatnich będzie to premierowa gra na drugim poziomie rozgrywkowym w kraju. Przy okazji piłkarze z Suwałk i Bytowa pierwszy raz w swej historii zmierzą się z Widzewem. W podobnej sytuacji są także Termalica Nieciecza, Chojniczanka Chojnice, Olimpia Grudziądz oraz wspomniany Chrobry.

Drugim ze spadkowiczów, poza łodzianami, jest Zagłębie Lubin. Bogaty zespół, wspierany przez spółkę KGHM, będzie chciał wygrać I ligę, by jak najszybciej wrócić do ekstraklasy. W tym celu na stanowisko trenera, jeszcze przed końcem poprzedniego sezonu, zatrudniono znanego z pracy w Widzewie, Piotra Stokowca.
Innymi kandydatami do walki o awans będą z pewnością: Arka Gdynia, Termalica czy Dolcan. Niespodziankę sprawić mogą też zbrojący się olimpijczycy z Grudziądza, a także czająca się w ostatnim sezonie za plecami głównych faworytów Wisła Płock.

Stokowiec nie będzie jedynym byłym szkoleniowcem Widzewa. W I lidze zobaczymy także Pawła Janasa, którego asystentem przy Piłsudskiego był właśnie obecny opiekun „Miedziowych”.

Co ciekawe, nadal nie jest pewna obsada jednego z miejsc. Targana kłopotami finansowymi Flota Świnoujście była już bliska odsprzedania I-ligowej licencji Stali Rzeszów, ale na fuzję obu klubów nie zgodził się PZPN. Jeśli „Wyspiarze” nie unormują arcytrudnej sytuacji, będą zmuszeni wycofać się z rozgrywek. Wówczas ich miejsce przejmie spadkowicz z zeszłego sezonu – Puszcza Niepołomice.