Widzew pisze do Polsatu

23 listopada 2021, 20:30 | Autor:

Od półtora roku wszystkie ligowe mecze Widzewa Łódź transmitowane są albo na sportowych kanałach Polsatu, albo za pośrednictwem dedykowanych aplikacji. Tak samo było w przypadku wczorajszego spotkania z Sandecją Nowy Sącz, lecz jego realizacja zirytowała bardzo wielu kibiców. Zareagować postanowił też sam klub!

Starcie w Nowym Sączu można było oglądać wyłącznie za pomocą płatnej aplikacji Polsat Box Go. Kto zdecydował się na zakup, zdecydowanie mógł żałować wydanych pieniędzy. Źle ustawione były kamery, stacja często nie pokazywała powtórek, a nawet gdy to czyniła, robiła to w zły sposób. Dość powiedzieć, że przy zagraniu piłki ręką w polu karnym gości zaprezentowana została kompletnie inna sytuacja – nie ta, którą analizowali sędziowie. Swoją cegiełkę dołożył też komentujący z dziupli Grzegorz Michalewski, który nagminnie mylił zawodników (Bartosza Guzdka nazywał „Gruzdkiem”) i popełnił mnóstwo innych pomyłek.

Lekceważąco do tematu podeszli przedstawiciele aplikacji Polsat Box Go, zbywając krytyczne komentarze kibiców na Twitterze i odpowiadając, że pretensje należy mieć nie do niej, lecz do nadawcy sygnału. To jednak przelało czarę goryczy, bo na reakcję zdecydował się zarząd Widzewa. Jak poinformował rzecznik prasowy Marcin Tarociński, włodarze czterokrotnego mistrza Polski wystosowali dzisiaj pismo do prezesa Polsatu. A co konkretnie w nim zawarli?

Jak czytamy: „Zarząd Widzewa Łódź wystosował dziś pismo do prezesa TV Polsat, Pana Stanisława Janowskiego, w którym wyraził zaniepokojenie kilkoma aspektami współpracy. Dotyczą one wyznaczania niekorzystnych dla Widzewa Łódź terminów spotkań, braku danych dotyczących realizacji projektu Polsat Box, wyraziliśmy zastrzeżenia dotyczące jakości technicznej i merytorycznej transmisji meczu Sandecja – Widzew. Zarząd zwraca uwagę, że transmisje są płatne i w dużej mierze wykupują je Kibice Widzewa. Kolejny punkt to brak reakcji ze strony TV Polsat na reklamacje zgłaszane przez Naszych Kibiców w stosunku do nadawcy, których Klub nie może lekceważyć. Zarząd Widzewa Łódź mając na uwadze dobro Klubu i tysięcy Naszych Fanów oczekuje odpowiedzi na poruszone zagadnienia i spotkanie mające na celu rozwiązanie poruszonych problemów”. Miejmy nadzieję, że taki ruch przyniesie efekt, choć najlepszym sposobem na odcięcie się od Polsatu będzie awans do Ekstraklasy

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
57
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x