Drobny uraz Michalskiego. Letniowski wróci na Zagłębie?

23 listopada 2021, 09:56 | Autor:

W niepełnym składzie wybrali się w podróż do Nowego Sącza piłkarze Widzewa Łódź. W kadrze na spotkanie z Sandecją dość niespodziewanie zabrakło Mateusza Michalskiego, który narzeka na drobny uraz. Nie było także Juliusza Letniowskiego, na szczęście wiele wskazuje na to, że w niedzielę zobaczymy pomocnika na boisku.

Michalski doznał kontuzji w ubiegłym tygodniu. To nic poważnego, ale sztabowi medycznemu nie udało się przygotować skrzydłowego do występu już w poniedziałek. Na dniach wznowi jednak treningi na pełnym obciążeniu i na najbliższy mecz z Zagłębiem Sosnowiec powinien być gotowy. „Mateusz doznał drobnego urazu, od środy-czwartku będzie do naszej dyspozycji. Nie zdążyliśmy go przygotować” – mówił na konferencji prasowej trener Janusz Niedźwiedź.

Coraz lepiej wygląda też sytuacja Letniowskiego. Wypożyczony z Lecha Poznań zawodnik dołączył do drużyny w ubiegłą środę, a pod koniec poprzedniego mikrocyklu pracował już z całą grupą. Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, w niedzielę on również będzie mógł wystąpić. „Julek trenuje już z nami, myślę, że jest to osiemdziesiąt-dziewięćdziesiąt procent. Dwie ostatnie jednostki były mocniejsze, natomiast po tak długiej przerwie było zbyt wcześnie, żeby go wprowadzić. Na ten mecz nie był gotowy, ale jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego, to po odbyciu kolejnego mikrocyklu będziemy mogli z niego korzystać” – usłyszeliśmy wczoraj.

Jeśli więc po spotkaniu w Nowym Sączu żaden z graczy nie zgłosi nowego urazu, na kolejny ligowy pojedynek powinna być dostępna cała kadra pierwszego zespołu. Jedynym wyjątkiem najprawdopodobniej będzie tylko Mattia Montini. Na razie nie wiemy, kiedy pochodzący z Włoch napastnik będzie mógł powrócić do zajęć i czy stanie się to jeszcze w trakcie tej rundy.

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x