Widzew pisze do Zdanowskiej ws. terenów Startu

17 października 2018, 15:54 | Autor:

W dniu 17 października Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych wystosowała listo intencyjny do prezydent Hanny Zdanowskiej oraz rady miejskiej w Łodzi. Dotyczy on zagospodarowania terenów łódzkiego Startu.

W opublikowanym na oficjalnej stronie Widzewa liście czytamy, że klubowi działacze chcieliby na terenie Startu zlokalizować największa w Polsce akademię piłkarską. Z zaplecza treningowego mogłyby korzystać także sekcje Startu, a także lekkoatleci.

Treść listu w całości poniżej:

Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź, właściciel spółki akcyjnej Widzew Łódź w odpowiedzi na poniedziałkową konferencję poświęconą budowie Centrum Rekreacji i Sportu, wyraża intencję uczestniczenia w przygotowaniu koncepcji zagospodarowania obecnych terenów Startu oraz wystąpienia jako podmiot prywatny realizujący inwestycję, z jednoczesną możliwością uczestniczenia w projekcie jeszcze jednego partnera.

Pragniemy podkreślić, że mamy silne poszanowanie dla tradycji sportowych SKS Start Łódź. Jesteśmy otwarci na wspólne działania z osobami związanymi z tym klubem, a jednocześnie chcącymi odbudowywać to miejsce dla łódzkiego sportu.

Posiadamy spójną ideę funkcjonowania tego obiektu łączącą w sobie możliwości wykorzystania odnowionego ośrodka dla sportu profesjonalnego przy jednoczesnym udostępnieniu go wszystkim mieszkańcom naszej Łodzi.

Wkładem środowiska Widzewa Łódź byłoby zbudowanie na tym terenie najlepszej Akademii piłkarskiej w kraju, której przewagą byłaby lokalizacja na terenie dużego miasta, połączona z nowoczesnym zapleczem treningowym i zatrudnieniem najlepszych trenerów szkolących dzieci. Pozwoli to na zachowanie tradycji piłkarskich tego miejsca.

Chcemy, aby Akademia była jednym z tych miejsc, z których Łódź i łodzianie byliby dumni. Jesteśmy przekonani, że drogą wiodącą do tego celu jest przygotowanie nowoczesnej infrastruktury na miarę ośrodków z Manchesteru czy Dortmundu, z której korzystać będzie co najmniej 400 trenujących dzieci.

W ramach prac nad koncepcją zagospodarowania przedstawimy plan wkomponowania Akademii w teren Startu (projekt zaprezentowany przez UMŁ jest niewystarczający, jeśli chodzi o infrastrukturę dla sportu profesjonalnego) i nasz wkład w pozyskanie środków na odbudowę tego miejsca.

Nie widzimy problemu w tym, aby obiekt był wykorzystywany przez sekcje działające w ramach istniejącego SKS Start. Umożliwi to kontynuację wieloletnich tradycji sportowych tego ośrodka. Chcemy powrotu na teren Startu sekcji lekkoatletycznej i liczymy na poparcie środowiska lekkoatletów. Jesteśmy też otwarci na współpracę z sekcją rugby Budowlanych Łódź.

Oczywiście zadbamy, aby infrastruktura była jak najbardziej dostępna dla mieszkańców Łodzi. Jesteśmy zainteresowani rozbudową kortów, budową ścianek wspinaczkowych, boisk do koszykówki i siatkówki i jak również siłowni. Jednocześnie w naszej ocenie basen głębinowy bez towarzyszących mu dodatkowych atrakcji wodnych nie obroni się ekonomicznie. Jesteśmy więc otwarci na rozmowy w tym zakresie.

W ramach realizacji naszej koncepcji liczymy na wykorzystanie dla celów sportowych całych terenów klubu wraz z należącymi do Miasta terenami przyległymi aż do ulicy Pojezierskiej. Chcemy, by przeznaczenie wskazanych terenów zostało odpowiednio ujęte w planach zagospodarowania przestrzennego naszego miasta.

Liczymy na wsparcie mieszkańców Bałut, osiedli Radogoszcz Zachód i Wschód – widzimy szansę bliskiej współpracy sportowej zarówno z mieszkańcami osiedli, jak i szkołami podstawowymi tam zlokalizowanymi. Dotyczy to również SP 55 z ulicy Mackiewicza słynącej z tradycji sportowych.

Liczymy na wsparcie w realizacji projektu całej widzewskiej społeczności, gdyż jest to ważny projekt dla rozwoju Klubu i wszystkich, którzy pragną, by polskie kluby znowu odnosiły sukcesy na arenie międzynarodowej.

Liczymy na poparcie wszystkich startujących w wyborach i przyszłych władz miasta – gdyż sukces Widzewa będzie i ich sukcesem, sukcesem wszystkich mieszkańców Łodzi.  

Projekt budowy Akademii Piłkarskiej traktujemy jako jeden z celów strategicznych dla rozwoju Widzewa i w jego realizację będzie aktywnie zaangażowane Stowarzyszenie Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzewa. Chcemy dołożyć naszą kolejną cegiełkę w odbudowę sportowej tożsamości Łodzi i jej rewitalizacji.

Jesteśmy gotowi przystąpić do szczegółowych rozmów i odpowiednich działań niezwłocznie. 

WIDZEW START – popieram.

Prezes RTS Tomasz Stamirowski
Wiceprezes RTS Remigiusz Brzeziński

34
Dodaj komentarz

16 Comment threads
18 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom87

Brawo dla zarządu i oby to wypaliło a będzie to milowy krok do przodu w rozwoju Widzewa. Hanka i urzędasy mają okazję się wykazać jak to równo traktują wszystkie łódzkie kluby.

Karamboll

Man nadzieje ze Hanka galerianka wypowie sie na ten temat przed wyborami. Swoją droga ciekawe co te miejskie urzędasy wymyśla zeby przekazać te tereny pod władanie klubu wiatowego… Obym sie mylił….

P.s.
Wielkie brawa dla zarządu Widzewa za refleks i pomysł na zreorganizowania terenów Startu

Tangur

Brawa dla zarządu. Aż miło się na to patrzy

Przecież zarząd nic nie robi, o niczym nie informuje i jest be

Włodek

Brawo,

Jabba

Nie piszcie o tym co będą miały kluby czy mieszkańcy. Napiszcie im co ona z dyrektorem banku mieć będą. Obiekt stanie szybciej niż ktokolwiek sądzi.

Wario

W punkt.

andrzejt

brawo :)

Tomek

Widzew piszę do PREZYDENT Zdanowskiej czy się to komuś podoba czy nie. Bez chamstwa proszę.

MICHAŁ

Ty piszesz pajacu,czy Widzew? Nie chodziło się na lekcje polaka,pewnie hebrajski masz w małym palcu…

Bartek85

Chodzi o tytuł artykułu baranie!!!

Mario

Jak ona tego nie poprze to kibice ją chyba na taczkach wywodzą.
Choć dla mnie żałosne jest żeby o tym decydował oszust skazany prawomocnym wyrokiem.

Sławomir

Ty nigdy w życiu w niczym nie skłamałeś i jesteś na wskroś uczciwy….

Mario

Widzisz różnicę między kłamstwem a poświadczeniem nieprawdy?
Poza tym ja nie jestem POlitykiem.

Tom87

Nie no porównanie dałeś po chuju nic tylko pogratulować. Teraz się nie dziwię, że kryminalistka ma takie poparcie.

Derek

Świetna wiadomość! Bardzo się cieszę z właściwego działania Naszego zarządu. Ta baza pozwoli nam na rozwój i upragnione europejskie puchary da radość kibicom, Widzewowi i miastu. Oby się udało. Teraz czekam na plany dotyczące rozbudowy stadionu i działanie w tym kierunku po mistrzostwach 2019 :) TYLKO WIDZEW!

luk

Nie za bardzo widzę w tym sens. Znów trzeba będzie się dzielić, naprawiać niedoróbki etc. Widzew ma ponad 100 lat a nie ma niczego na własność. Ani stadionu ani bazy treningowej. W ten sposób zawsze będziemy uzależnieni od widzimisię urzędu miasta albo inny makisów.

Adi

Super, jestem pod wrażeniem intencji władz klubu. Skoro Europa może mieć wielkie kluby, może mieć też Polska, a w szczególności Łódź. Jeszcze zacząłbym też pomału pracę nad uświadamianiem kibiców, że kultura wypowiedzi i zachowania świadczy o dojrzałości całej kibicowskiej braci. Te inwektywy w stylu „Hanka galerianka”, pogardliwe określenia typu „urzędasy” trzeba wypierać. Nie wyszliśmy z chlewa, jesteśmy ludźmi, szanujmy się. Można swoją złość wyrażać w bardziej cywilizowany sposób, a najlepiej pomału wyzbywać się złości, a skupić na czymś konstruktywnym, np. pomocy klubowi w budowaniu totalnie profesjonalnego wizerunku. Rynsztokowe słownictwo przywodzi na myśl skojarzenia z patologią społeczną, a chyba nie chcemy… Czytaj więcej »

Tom87

Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć, póki co urzędasy nie zrobiły nic, żeby mówić o nich dobrze. Teraz mają okazję się wykazać. Widzew powiedział sprawdzam, zobaczymy co powie urząd miasta Łodzi, który podobno wszystkie kluby traktuje sprawiedliwie.

Kuba

Chyba najlepszy komentarz w historii WTM :-) Brawo Ty!!

Adi

Dziękuję za miłe słowo, pozdrawiam :-)

Merrid

Konstruktywnie, inteligentnie i w punkt! Gratuluję Adi! Oby więcej dyskusji na tym forum w tym tonie.

Maciej Samuel

brawo

Rafał

Przeciez posiadacie baze sportowa na malachowskiego ? To widzew będzie mial dwie a lks jedna to na pewno nie przejdzie.

Merrid

Co mamy?? Weź idź płacz na fansy co?

Rafał

Nie jestem kibicem nie chodze do amfiteatru , baza startu tez nie bedzie wlasnoscia widzewa , mosir malachowskiego to baza widzewa co jest tam nie tak ? Lks na zaledwue jedno boisko wiecej

Tom87

Weź stąd w****aj marny prowokatorze

Andrzej

A przed chwilą czytałem zajebiście przyjęty komentarz Adiego o kulturze wypowiedzi
Tom 87 jeszcze daleka droga przed Tobą.
Kręta i wyboista.

Adam

Ciekawe czy odpiszę przed wyborami. W sumie po ostatnim przywitaniu na stadionie może być różnie.

Bob

Myśle ze odpowiedzieć musi a zegar tez się trochę zastanowi. Brawo zarząd, brawo my

Seweryn

Dla nas to byłby bardzo mocny ruch. Sam awans do Ekstraklasy to mało, trzeba budować podwaliny pod drużynę, która będzie mieścić się w czołówce ligi. Marketingowo wykorzystywany coraz bardziej jest ten potencjał, ale trzeba też w innych sektorach robić podwaliny. Mam nadzieję, że zarząd będzie konsekwentnie kontynuować politykę rozwoju.

Krzysztof

Brawo fajnie ale naprawdę jak ta osoba będzie reprezentowała nasze miasto to ja zacznę się zastanawiać nad przestrzeganiem prawa to jest skandal żeby coś zależało od oszustki prawomocnie skazanej

Bob

Burmistrz Rabki zdroju skazana od roku nie przeszkadza jakoś wojewodzie . Dlaczego???

Drago

Z pewnością, jeśli po tylu latach nie powstała dobra akademia, to nawet z nowymi terenami nie powstanie. List o niczym. Zero konkretów. Zero analiz, założeń budżetowych, nic. Żaden poważny partner nie pójdzie na współpracę z kimś, kto ma „ideę” i zerowy wkład.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress