Widzew przenosi drużyny do spółki
25 czerwca 2017, 19:28 | Autor: RyanPod koniec maja w Krajowym Rejestrze Sądowym pojawił się wpis dotyczący nowo powstałej spółki Widzew Łódź S.A. Na razie był to „martwy” podmiot, ale wkrótce ulegnie to zmianie. Klub przenosi swoje drużyny.
Łódzki Związek Piłki Nożnej opublikował oświadczenie zarządu Widzewa, w którym ten zapowiada przeniesienie do spółki pierwszego zespołu, grup juniorskich oraz takich elementów, jak herb czy strony internetowe. Musiało zostać to zrobione w sposób jawny, ponieważ tak stanowią przepisy. W ciągu 30 dni od ogłoszenia do stowarzyszenia zgłaszać się mogą ewentualni wierzyciele.
Co się stanie później? Biorąc pod uwagę przekształcenia prawne oraz doniesienia medialne o negocjacjach z inwestorem, łatwo domyślić się, co planują włodarze RTS. Dowiedzieliśmy się jednak, że porozumienie nadal nie zostało osiągnięte i ruch związany z przeniesieniem drużyn do nowej spółki wcale nie musi oznaczać rychłego podpisania umowy inwestycyjnej. To może jeszcze potrwać.
Nie jest tajemnicą, że największym faworytem do wejścia w Widzew, jest Murapol. Deweloper chce jednak zostawić sobie furtkę w postaci możliwości zrezygnowania ze współpracy po roku, gdyby ta nie układała się zgodnie z założeniami. W klubie starają się zabezpieczyć na taką ewentualność, by w razie rozejścia się dróg z Murapolem, zachować płynność i stabilność spółki. O to m.in. toczy się gra.
Drugim elementem negocjacji jest herb. Zarząd chce, by znajdował się on nadal w rękach widzewiaków i był tylko użyczany. „Na razie przełomu w rozmowach nie ma, więc sugestie mediów, że inwestor jest już u progu, są mocno przedwczesne” – powiedziała nam osoba z klubu.









Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Lech Poznań
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Wisła Płock
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Radomiak Radom
Cracovia
Korona Kielce
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska