Widzew – Śląsk (wypowiedzi)

17 lutego 2023, 23:22 | Autor:

Udało się! Widzew Łódź pokonał u siebie Śląsk Wrocław 1:0 po bramce Kristoffera Normanna Hansena. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokazali widzewski charakter i w jednej z ostatnich akcji meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Co po meczu powiedzieli trenerzy i piłkarze?

Ivan Djurdjević:
„Wiedzieliśmy, że Widzew na nas ruszy od pierwszej minuty. Te trybuny mocno ich pchają do przodu. Plan był taki, żeby wyczekać te pierwsze piętnaście minut i później szukać swoich szans. W drugiej połowie chcieliśmy być bardziej aktywni w grze, okazje Johna czy Caye, to sytuacje bramkowe, które powinniśmy skończyć. Byliśmy lepsi w drugich czterdziestu pięciu minutach. Ale to nikogo nie obchodzi, bo wynik jest, jaki jest. Ta bramka jest kuriozalna i mam o nią spore pretensje. Co do bramki, to pojawiło się tam sporo błędów. Nie może być tak, że rywal skacze w polu karnym i nikt nie walczy o wygranie z nim pojedynku w powietrzu. Uważam, że zawodnicy czuli, że mecz jest do wygrania. Nie możemy jednak zapobiec każdemu błędowi, bo komunikacja między ławką a zawodnikami na takim stadionie jest praktycznie niemożliwa.”

Janusz Niedźwiedź:
„Pierwsze wiosenne zwycięstwo, bardzo cieszy. Sądzę, że mocno na nie pracowaliśmy, szczególnie w pierwszej połowie, w której byliśmy lepsi. Trzeba docenić drużynę, że do końca wierzyła i walczyła. Gratulacje dla Kristoffera, który bardzo dobrze znalazł się w polu karnym, jak i dla reszty zmienników, którzy dali nam to, czego od nich oczekiwaliśmy. Pragnę docenić też naszych kibiców, byliście dzisiaj niesamowici. My jesteśmy od pięciu meczów niepokonani, więc żadnego ciężaru w tym meczu absolutnie nie było. Wiadomo, że mogliśmy strzelić w tamtych spotkaniach więcej bramek, ale teraz nie ma co rozpamiętywać. W drugiej połowie Śląsk częściej gościł na naszej połowie, ale nie oddał nawet celnego strzału, nic nie wynikało z ich akcji. Chcemy dalej zwyciężać i nie chcemy spoglądać na tabelę lub inne zespoły. Cieszymy się teraz z tego zwycięstwa i z tych trzech punktów, a o tym ile brakuje do utrzymania nie myślę.”

Kristoffer Normann Hansen:
„Ostatni okres był dla mnie ciężki, dlatego to bardzo przyjemne uczucie, wejść na boisko i strzelić bramkę. Trener przed zmianą nie mówił mi zbyt wiele, miałem po prostu być skoncentrowany na grze. To nie była łatwa sytuacja, piłka szybko leciała, ale cieszę się, że wpadła do siatki. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak pracować przed kolejnym spotkaniem.”

Bartłomiej Pawłowski:
„Walczyliśmy do końca i znów zaliczyliśmy dreszczowiec. Ale kibice chyba się już do tego przyzwyczaili, że w tym i poprzednim sezonie zdobywamy punkty w końcówce. Gol padł w najmniej oczekiwany sposób, bo wrzutce na chaos, ale najważniejsze, że piłka wpadła do siatki i możemy świętować zwycięstwo. Wciąż jednak czujemy niedosyt, bo tworzymy dużo sytuacji i skuteczność powinna być lepsza.”

Mateusz Żyro:
„W kolejnym meczu stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, tylko znów długo brakowało tej kropki nad i. Cieszy, że po raz drugi z rzędu zagraliśmy na zero z tyłu, więc logiczne jest, że wtedy będziemy punktować. Myślę, że kwestią czasu jest to, jak przełamiemy impas i zaczniemy strzelać bramki regularnie i wygrywać spokojniej. Pierwszy raz grając ryzykownie od tyłu przydarzył nam się taki błąd, ale na szczęście Serafin Szota wybił piłkę. Wyciągniemy z tego błędu wnioski.”

Henrich Ravas:
„Zawsze próbujemy grać od tyłu, widziałem, że Mateusz Żyro ma sporo przestrzeni, ale szybki przeciwnik przejął piłkę. Popełniłem błąd. Brawo dla Serafina Szoty za asekurację i pomoc, za co jestem mu wdzięczny. Dziś było dużo emocji. Z Jagiellonią Kristoffer Normann Hansen się nie popisał, ale dziś pokazał właściwą mentalność i dał nam dwa punkty.”

Dominik Kun:
„Ciężko było dziś o dobre sytuacje, bo Śląsk bronił się nisko i robił to dobrze. Cierpliwość i wiara do końca się opłaciły, bo trzy punkty zostają w Łodzi. Mimo trzech remisów zachowywaliśmy spokój, trener podkreślał, że najważniejsze, że tworzymy sobie okazje, tylko brakowało nam wykończenia. Dziś było tych szans mniej, za to była skuteczność. Najważniejsze, że możemy cieszyć się z wygranej.”

Adrian Bukowski:
„Nie możemy dopuszczać do utraty goli w końcówce, a dziś się to powtórzyło. Ostatnio też straciliśmy bramkę w taki sposób. Z trudnego terenu nie wywozimy nawet punktu, co boli. Trzeba utrzymać koncentrację do samego końca i jak jest możliwość zdobycia punktu, to należało to zrobić. Musimy zaakceptować tę porażkę i pracować dalej.”