Widzew Łódź – Stal Głowno 7:1 (3:1)

7 marca 2015, 12:38 | Autor:

Widzew_Stal

Piłkarze Widzewa rozgrywali dziś w Gutowie Małym mecz sparingowy ze Stalą Głowno. Spotkanie zakończyło się pogromem ze strony łodzian. Ekipa Wojciecha Stawowego wygrała pewnie 7:1, a na boisku zameldowali się wszyscy gracze.

Pierwotnie najważniejsi zawodnicy czerwono-biało-czerwonych mieli dziś podejmować w Byczynie Sandecję w meczu ligowy, a w Gutowie ze Stalą spotkać mieli się w niedzielę ci, którzy przeciwko nowosądeckiej drużynie zagrają krótko lub wcale. Z powodu piątkowej decyzji PZPN sparing przełożono więc na sobotę, a zagrali w nim wszyscy dostępni zawodnicy.

W pierwszej połowie na boisku pokazali się zawodnicy z tzw. drugiego garnituru którzy na przerwę zeszli z wynikiem 3:1. Gole dla Widzewa strzelili: Veljko Batrovic (dwie, w tym jedna z karnego) i Maksym Kowal.
W drugiej części spotkania do gry weszli podstawowi piłkarze, którzy dorzucili do worka z bramkami jeszcze cztery trafienia. Ich autorami byli kolejno: Mariusz Rybicki, Tsubasa Nishi, Edgar Bernhardt i niezawodny tej zimy David Kwiek.

Ostatecznie sprawdzian formy wyszedł bardzo udanie, widzewiacy podbudowali się po ostatnich wydarzeniach wokół klubu. Oczywiście należy brać poprawkę na klasę rywala, który występuje zaledwie w lidze okręgowej.

17′, 36′ (k) Batrovic, 22′ Kowal, 54′ Rybicki, 56′ Nishi, 73′ Bernhardt, 80′ Kwiek