Widzew traci jednego ze sponsorów!

13 maja 2024, 15:37 | Autor:

Od pewnego czasu przy Piłsudskiego trwają końcowe ustalenia na temat kształtu budżetu na sezon 2024/2025. Właśnie pojawiło się ryzyko, że pieniędzy do wydania będzie mniej, bo ze sponsorowania Widzewa wycofuje się jedna z firm!

Należało się z tym liczyć, ponieważ chodzi o PKP Cargo, a więc spółkę Skarbu Państwa. Zarządzanie tego typu instytucjami przejęła wygrana w jesiennych wyborach parlamentarnych inna partia niż ta, która podpisywała umowę z łódzkim klubem. Co prawda, kontrakt zakładał współpracę trzyletnią, ale najwyraźniej umożliwiał jednostronne jej zakończenie w skoro do tego doszło. Jak poinformowała w mediach społecznościowych PKP Cargo, wypowiedzenie nastąpiło 10 maja. Na jakich warunkach, nie dodano.

Przypomnijmy, że umowa z tym państwowym przedsiębiorstwem od początku miała bardzo nietypowe okoliczności. Po zawiązaniu współpracy, Widzew nie informował o tym tak szeroko, jak w przypadku innych sponsorów. Wszystko odbyło się możliwie jak najbardziej dyskretnie. Do dziś nie wiadomo, dlaczego obecny prezes, a w tamtym czasie wiceprezes Michał Rydz komunikował to jedynie w rozmowie z nieoficjalnymi mediami – klubowa witryna niespodziewanie temat przemilczała.

Logo PKP Cargo widniało na rękawkach koszulek piłkarzy od rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Jak długo tam pozostanie, póki co nie wiadomo. Klub na razie nie zajął stanowiska w tej sprawie. Nie ma również pewności, czy w kolejnych rozgrywkach łodzianie będą mogli liczyć na wsparcie firmy ZCB Owczary. Obecna od początku reaktywacji firma straciła niedawno swojego współwłaściciela, a przy tym kibica drużyny, Rafała Stępnia. W obliczu jego śmierci dalsze partnerstwo, polegające na reklamie produktu Termoton, nie musi być oczywiste. Z końcem sezonu wygasa też aktualna umowa z firmą Panattoni.

W kończących się niedługo rozgrywkach Widzew dysponował budżetem w okolicach 46 milionów złotych. 

Subskrybuj
Powiadom o
56 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Widzewiacy
4 dni temu

KGHM w taki razie powinno przestać w trybie natychmiastowym sponsorować Lubin. Gwarantuje gdyby to była cwelka to by się nie wycofali

Babcia z Gustloffa
4 dni temu

Europejskie państwo polskie NIE jest od sponsorowania polskiego sportu … nowe limuzyny owszem, premie za kilka tyg. pracy jak najbardziej – Niemieckie wiatraki i używanie elektryki koniecznie!!!

Waldi
4 dni temu

Do było doprzwidzenia..pkp cargo ledwie zipie…to byla propaganda pisu przed wyborami

Bartek80
Odpowiedź do  Waldi
4 dni temu

A brak dofinansowania ośrodka do co jest. Weź rudego i sio z Polski

gerwazy
Odpowiedź do  Bartek80
4 dni temu

Jako kibic RTS od czterdziestu paru lat jestem mocno zniesmaczony polityczną stronniczością tego portalu – w jedna stronę można „jechać” ile się chce, a gdy się temu odpowie – posty są usuwane… Żenada.

Fan Henryka
Odpowiedź do  gerwazy
4 dni temu

Luz kolego, szybciej opublikują szykany z Kaliskiego, niż smutną prawdę kibica Widzewa od dziesiątek lat

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Bartek80
3 dni temu

Trochę niżej twojemu zindoktrynowanemu (czyt. przesiąkniętemu przekazem partyjnym) ziomkowi Radosławowi napisałem. Jedną dotację twój mityczny „rudy” Widzewowi przyznał, a pierwszą uwalił szabrujący panujący wcześniej dwutygodniowy rząd z powodów formalnych czyli faktu, że spółka celowa powołana przez Widzew powstała po wyznaczonej warunkami dacie.

Radosław
Odpowiedź do  Waldi
4 dni temu

Dziękujemy wam kurwiarze z platformy. Za uśmiercenie ośrodka równiez. Opowiadajcie dalej o karierze politycznej obecnego prezesa Cracovii. Ważne że w waszym mateczniku rmałpy dalej sponsorują Śląsk.

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Radosław
4 dni temu

Ośrodek ciole to uwalił dwutygodniowy rząd twoich idoli. Jak masz problem z pozyskaniem wiedzy to sobie sprawdź na stronach rządowych protokół z uwalenia dotacji i jego datę.

maciej
Odpowiedź do  Waldi
4 dni temu

Brak wiedzy ,nie upoważnia do głupoty. CARGO wyemitowało 280mln zysku netto.

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  maciej
4 dni temu

No no. Brawo dla nich. Jeszcze tylko 2 miliardy 787 milionów zadłużenia im zostało (albo o tą twoją kwotę mniej jeśli zysk był za późniejszy okres niż grudzień 2023). Brak wiedzy nie upoważnia do głupoty.

Łaskotany tygrys
Odpowiedź do  Waldi
3 dni temu

zaraz cała Polska razem z Tobą będzie ledwo zipała, po nierządach niemieckiego agenta.

Reminiio
4 dni temu

Bez przesady. Nie ci to inni…zbyt medialny klub, by nie było chętnych. Tylko trzeba ich dopuścić, a nie trzymać się koryta. Aż strach pomyśleć, kto mógł być chętny a został odesłany…fajnie dawać na waciki, z myślą sprzedaży za kilka lat jak będzie drużyna, ośrodek i ewentualnie sukcesy.

gerwazy
Odpowiedź do  Reminiio
4 dni temu

I to jest racja. Klub z takim dorobkiem i rozpoznawalnością w całym kraju, z tyloma kibicami (też w całym kraju), z imponującą frekwencją, nie powinien mieć problemów z pozyskiwaniem sponsorów, bez oglądania się na państwowy mecenat. To jest kwestia talentu (lub braku) tych, którzy klubem zarządzają.

123
Odpowiedź do  gerwazy
4 dni temu

Tacy specjaliści od marketingu jak Ty i ten powyżej ananas to prawdziwy skarb… Wiedzą oparta na football managerze

ŻBC
Odpowiedź do  123
4 dni temu

A Ty na czym opierasz wiedzę? Obczaiłeś już terminarz I ligi?

Reminiio
Odpowiedź do  123
4 dni temu

O Stamir wysłał swoich pracowników, by ratować jego dobre imię i miłość do biznesu…przepraszam klubu.

123
Odpowiedź do  Reminiio
3 dni temu

Wy to chyba do jednej klasy chodziliście w szkole specjalnej…

Radosław
Odpowiedź do  gerwazy
4 dni temu

Śnij dalej. Albo lepiej coś załatw. Skoro masz takie proste recepty.

Logan
Odpowiedź do  Reminiio
4 dni temu

Ty masz jakąś szklaną kulę i to wszystko widziałeś, widzisz, będziesz widział ? Bo jak nie, to przestań fantazjować….

Zenek
Odpowiedź do  Reminiio
4 dni temu

Jaki ośrodek? Nie ma ,nie było i nie będzie.

Rysiek
Odpowiedź do  Reminiio
4 dni temu

Tym bardziej że my 2 z 3 mln tej umowy już dostaliśmy. Więcej luzik nie ci to inni

Radosław
Odpowiedź do  Reminiio
4 dni temu

Śnij dalej

aaa
4 dni temu

no to super, zamiast sie rozwijac jak to mowi za kazdym razem wlasciciel, to Widzew sie zwija. Ot taka niespodzianka.

Last edited 4 dni temu by aaa
DonJ
4 dni temu

Przede wszystkim to PKP Cargo jako spółka nigdy nie powinna była podpisywać umowy sponsorskiej z kimkolwiek ponieważ wykazywała straty finansowe. Była to czysto polityczna zagrywka na której szczęśliwie skorzystał Widzew. Nie dziwi mnie w ogóle fakt, że ktoś kogo nie powinno być stać na tego typu marketing z niego rezygnuje – bo tym samym nie chce działać na potencjalną szkodę spółki.
Dziwi mnie jedynie to, że autor tekstu łączy fakty w sposób czysto polityczny robiąc tym samym z logiki damę lekkich obyczajów.

Bula
Odpowiedź do  DonJ
4 dni temu

No tak bo ssp to tak się przejmują deficytem w budżetach, że ja pierd***. Przecież to instrument polityczny więc i odejście PKP Cargo należy odczytywać jako zagranie polityczne. No, ale przeciez podobno tak nam KO będąca u władzy w mieście przychyla nieba, że klub dba o dobre stosunki z miastem (tak wiem, z Cargo nie mają nic wspólnego – nawiązuję do ogólnopojętej kliki u władzy czy z lewa czy z prawa). A jeśli nie wierzysz, że w ssp służy do wyprowadzania hajsu z budżetu i sponsorowania wyznaczonych projektów to sprawdź sobie stratę chocby KHM za 2023. Jakoś nie słyszałem, żeby… Czytaj więcej »

Last edited 4 dni temu by Bula
Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Bula
4 dni temu

Każdy kto kradnie publiczne pieniądze powinien być publicznie chłostany i usuwany dożywotnio z życia publicznego. Nie jest dla mnie istotne z której strony barykady politycznej by on był, bo dla mnie podejście do przepisów nie jest relatywne – czyli inaczej niż u ciebie. Ja nie wyznaję zasady: „jak my kradniemy to dobrze, jak inni to źle”.

Widzewiacy
4 dni temu

KGHM z Lubina również powinno wyjść bo Spółka Skarbu Państwa , jak byśmy byli cweLką to pewnie by nie wyszli

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Widzewiacy
4 dni temu

Pełna zgoda – żadna spółka skarbu państwa ani instytucja publiczna nie powinna sponsorować pojedynczych klubów bo jest to nie tylko patologią sportu ale również zwyczajnie niesprawiedliwe względem klubów nie sponsorowanych.

Hycel
4 dni temu

I co mi po tym że nie ma długów.Wolalwm Pawelca z długami bo było mistrzostwo i liga mistrzów a teraz co rok będzie walka o utrzymanie aż się spierd.olimy

Dom Wolf
Odpowiedź do  Hycel
4 dni temu

Wszystko kupione pod stołem,oj mało wiesz o Pawelcu

Sławek
Odpowiedź do  Hycel
4 dni temu

Wtedy to jechaliśmy na krechę.

Adm
4 dni temu

Zwykle umowy podpisuje się tak, że w razie jej wcześniejszego zerwania, strona zrywająca umowę zobowiązana jest do jakiego zadośćuczynienia. Czyżby w tym przypadku było inaczej??

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Adm
4 dni temu

Widocznie ci co politycznie załatwiali wsparcie nie byli takimi debilami jak byś chciał… Przypomnę, że już wtedy spadały na włodarzy słowa krytyki za jeżdżenie na polityczne salony… ;)

Reminiio
4 dni temu

Czy nie można szybciej aktualizować komentarzy jak kiedyś…

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Reminiio
4 dni temu

Powinny być publikowane z automatu i zawierać możliwość oflagowania celem ewentualnej moderacji imho.

Realista_dbwa
4 dni temu

46 milionów, a poziom stali mielec, ludzie kto zarządza tym klubem, Że na da !

Rysiek1910
Odpowiedź do  Realista_dbwa
4 dni temu

To nie jest ani za mało ani za dużo Raków rok temu miał taki budżet teraz mama 55.miliomow zł

kibic
Odpowiedź do  Realista_dbwa
3 dni temu

Pomysl jakie wydatki ma taki Widzew a jakie taka mala Stal Milec,czy Radomiak,Warta,Piast itp Sama organizacja meczy na 17 tys widzow jaki to koszt

adam 63
4 dni temu

to może niech się za grę wezmą by za wyższe miejsce kasy nie utracić

Bohdan
4 dni temu

Tak się kończą konotacje polityczne.

Peter
4 dni temu

Dla zarządu to żaden problem. Podniesie się o większy procent ceny karnetów.

Rysiek1910
4 dni temu

Ja się nie dziwię jak ktoś inny rządził a zmieniła się wiedzą trochę chujowo ale tak nieraz budowa, nawet jak Widzew przegrał 3 mecze to sponsor musi się akurat wycofać

Gujano francuskie
4 dni temu

Ze skutkiem natychmiastowym? Chyba jakaś karę za zerwanie wcześniejsze umowy zapłacą nie?

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Gujano francuskie
4 dni temu

Nie, bo nie było takich zapisów.

ZAWSZE TYLKO WIDZEW
4 dni temu

Może zasponsorują lechię, która jest pupilkiem jednego ważnego miłośnika tego klubu z obecnego rządu.

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  ZAWSZE TYLKO WIDZEW
4 dni temu

Nikogo nie zasponsorują bo ich stan finansowy na 4 kwartał 2023 to 2 miliardy 787 milionów zadłużenia netto.

Kowboy
4 dni temu

To niech sie teraz Prezes wykaze I szuka sponsorow , tylko nie wiem czy mu to wyjdzie skoro sklepu nie potrafil rozwinac

Boguś
4 dni temu

No to jeszcze tylko ŁKA i towarzysz właściciel wraz z towarzyszami z zarządu zameldują do matki partii 100% odPiSowienia Widzewa.
Wtedy otworzą się dla nas wrota raju. Łódzka elita prowadzona przez pary: Pustelnik-Zdanowska, Przywara-Domaszewicz, Józefiaciuk-Wiśniewska ozłoci Widzew.
Pięknie będzie żyć. Wejdę z Widzewem do raju jeszcze za życia. No i co najważniejsze U Ś M I E C H N I Ę T Y :)

Radosław
Odpowiedź do  Boguś
4 dni temu

Jeszcze odznacza tylko nadszyszkownika za partyjną robotę w tym klubie i udawanie kibica Widzewa..

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Radosław
4 dni temu

Nie muszą mnie odznaczać, a jeśli by chcieli zatrudnić to chętnie pójdę za minimalną bo mi wiele nie potrzeba, a praca w takim klubie to byłoby coś wspaniałego. W przeciwieństwie do ciebie mam w głowie mózg, a nie watę i używam go zgodnie z fizjologicznym przeznaczeniem. Ty wydajesz się być (wnioskuję po komentarzu) jedynie zindoktrynowaną politycznie marionetką. Jeśli masz jakiekolwiek merytoryczne argumenty to miej jaja i zarzuć mi kłamstwo oraz wskaż gdzie ono padło.

Radosław
Odpowiedź do  Nadszyszkownik
4 dni temu

Jak zwykle nie rozumiesz albo udajesz. Widzew stracił milion rocznie a ty mędrkujesz . Albo jesteś tu wtyczką Hanki albo jesteś po prostu głupi. Widzew stracił bańkę a ty się cieszysz i opowiadasz tu jakieś swoje pseudoliberalne brednie. Cała liga jedzie na mecenacie podmiotów albo miejskich albo państwowych . Masę zachodu zrobili tu prawdziwi kibice żeby coś pomóc a takie świnie jak ty to uwalają. Widzew to nie Kulczyk tu miliony z nieba nie spadają k.platformiana. Zajmij się ŁKS i tam opowiadaj mądrości sierot po Korwinie ciekawe ile czasu by przetrwali ..

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Radosław
3 dni temu

Świnia to cię spłodziła kmiocie z limanki.

Stary
4 dni temu

Wycofali się bo władza się zmieniła co za tym idzie zarząd PKP cargo również

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Stary
4 dni temu

Wycofali się, nie tylko z Widzewa, bo mają niemal 3 miliardy zadłużenia netto.

Waldek
4 dni temu

Co zrobi Łukasz Kolecki w tej sytuacji? Jak zawsze nic sensownego.

56
0
Would love your thoughts, please comment.x