CLJ U-19: Widzew bez szans na utrzymanie w lidze
13 maja 2024, 23:01 | Autor: Michał
Miniony weekend był bardzo smutny dla drużyny juniorów starszych Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 1:3, notując trzecią porażkę z rzędu. Niestety, ta okazała się decydująca, ponieważ na trzy kolejki przed końcem sezonu widzewiacy stracili matematyczne szanse na utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów.
W ostatnich tygodniach łodzianie mierzyli się głównie z ekipami, które również walczyły o utrzymanie. Niestety, udało się wygrać tylko z Wisłą Kraków, dlatego już przed meczem z Lechem sytuacja była bardzo ciężka. Początkowo w spotkaniu z Kolejorzem Widzew przez dłuższy czas nie dawał sobie strzelić gola. Niestety, w końcówce pierwszej połowy rywale dopięli swego i to dwukrotnie! Najpierw w 39. minucie wynik otworzył Jakub Kendzia, a 5 minut później na 2:0 podwyższył Filip Warciarek. Na szczęście RTS jeszcze przed przerwą zdołał złapać kontakt, ponieważ bramkarza pokonał Mateusz Wołoszyn.
Do drugiej połowy czerwono-biało-czerwoni przystąpili z jedną zmianą w składzie – powracającego po kontuzji Pawła Kwiatkowskiego zastąpił Błażej Chyszpolski. Niestety, druga część meczu nie zaczęła się dobrze, ponieważ w 51. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Dawid Musialski, przez co ekipa z Łodzi rywalizowała w osłabieniu. Po dwóch minutach grę w przewadze wykorzystali lechici, a dokładnie Kendzia, który podwyższył na 3:1. Trener Jonczyk reagował kolejnymi zmianami. Na murawie meldowali się choćby Jakub Zając, Antoni Poborski czy Sebastian Starbała. Wynik niestety już się nie zmienił.
Juniorzy starsi Widzewa przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 1:3 i stracili matematyczne szanse na utrzymanie w CLJ. W następnej kolejce widzewiacy staną w szranki z Cracovią.
Lech Poznań – Widzew Łódź 3:1 (2:1)
39′, 53′ Kendzia, 44′ Warciarek – 45+1′ Wołoszyn
Lech:
Mędrala – Bakhno, Chejdysz (70′ Delikat), Draszczyk (75′ Zdziarski), Falkiewicz, Kendzia, Niedzielski, Sokołowski (85′ Tokar), Szymczak (85′ Zaranek), Warciarek (89′ Kowalski), Zaczek
Rezerwowi: Kaczmarek, Krysa – Skowroński
Trener: Bartosz Bochiński
Widzew:
Józwik – Grobel (85′ Sianos), Kwiatkowski (46′ Chyszpolski), Piętka, Grzejszczak – Musialski, Madej (80′ Supczinski), Welter (60′ Starbała) – Stachowicz (60′ Zając), Wołoszyn (55′ Poborski), Kostewski (70′ Lach)
Rezerwowi: Praiss – Radoń
Trener: Łukasz Jonczyk
Żółte kartki: Kostewski, Piętka, Musialski
Czerwona kartka: Musialski (druga żółta)
Sędzia: Marcin Boratyński







Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków
Lech Poznań
Wisła Płock
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin
Piast Gliwice
Radomiak Radom
Widzew Łódź
Motor Lublin
Cracovia
Korona Kielce
Raków Częstochowa
Wieczysta Kraków 
Pelikan Łowicz
Wigry Suwałki
Jagiellonia II Białystok
Olimpia Zambrów
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
KTS Weszło Warszawa
Mławianka Mława
Świt Nowy Dwór Maz.
Wisła II Płock
ŁKS Łomża
Mazovia Mińsk Maz.
Lechia Tomaszów Maz.
Warta Sieradz
ŁKS II Łódź
Polonia Lidzbark Warm.
KS CK Troszyn
Ząbkovia Ząbki
Ten spadek pokazuje jakość creme de la creme młodzieży szkolonej w akademii i jej potencjał na występy w pierwszym zespole.