CLJ U-19: Widzew bez szans na utrzymanie w lidze

13 maja 2024, 23:01 | Autor:

Miniony weekend był bardzo smutny dla drużyny juniorów starszych Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 1:3, notując trzecią porażkę z rzędu. Niestety, ta okazała się decydująca, ponieważ na trzy kolejki przed końcem sezonu widzewiacy stracili matematyczne szanse na utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów.

W ostatnich tygodniach łodzianie mierzyli się głównie z ekipami, które również walczyły o utrzymanie. Niestety, udało się wygrać tylko z Wisłą Kraków, dlatego już przed meczem z Lechem sytuacja była bardzo ciężka. Początkowo w spotkaniu z Kolejorzem Widzew przez dłuższy czas nie dawał sobie strzelić gola. Niestety, w końcówce pierwszej połowy rywale dopięli swego i to dwukrotnie! Najpierw w 39. minucie wynik otworzył Jakub Kendzia, a 5 minut później na 2:0 podwyższył Filip Warciarek. Na szczęście RTS jeszcze przed przerwą zdołał złapać kontakt, ponieważ bramkarza pokonał Mateusz Wołoszyn.

Do drugiej połowy czerwono-biało-czerwoni przystąpili z jedną zmianą w składzie – powracającego po kontuzji Pawła Kwiatkowskiego zastąpił Błażej Chyszpolski. Niestety, druga część meczu nie zaczęła się dobrze, ponieważ  w 51. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Dawid Musialski, przez co ekipa z Łodzi rywalizowała w osłabieniu. Po dwóch minutach grę w przewadze wykorzystali lechici, a dokładnie Kendzia, który podwyższył na 3:1. Trener Jonczyk reagował kolejnymi zmianami. Na murawie meldowali się choćby Jakub Zając, Antoni Poborski czy Sebastian Starbała. Wynik niestety już się nie zmienił.

Juniorzy starsi Widzewa przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 1:3 i stracili matematyczne szanse na utrzymanie w CLJ. W następnej kolejce widzewiacy staną w szranki z Cracovią.

Lech Poznań – Widzew Łódź 3:1 (2:1)
39′, 53′ Kendzia, 44′ Warciarek – 45+1′ Wołoszyn