Widzew złożył komplet dokumentów licencyjnych
31 marca 2014, 14:01 | Autor: Jusup
Do dziś kluby ekstraklasy mogą składać wnioski o licencje klubowe na sezon 2014/2015. Widzew wstępny komplet dokumentów złożył już kilkanaście dni temu, dziś uzupełnił dokumentację drogą elektroniczną i tym samym spełnił warunek o złożenie kompletnego wniosku.
Według naszych informacji w klubie nie ma niepokoju co do kwestii otrzymania licencji. Wiadomo, że spodziewać się można otrzymania ze strony PZPN nadzoru dotyczącego klubowej infrastruktury. Widzew jest jednym z nielicznych klubów w Ekstraklasie, które nie posiadają nowego stadionu – ani ukończonego, ani w budowie. Zastrzeżenia wobec obecnego obiektu dotyczą kilku podstawowych kwestii – braku zgody na udostępnianie sektora dla gości czy też braku kilku dodatkowych miejsc parkingowych. W ostatnich dniach w klubie przebywali przedstawiciele PZPN, którzy szczegółowo badali te kwestie w klubach bez nowych obiektów.
Nie powinno być natomiast żadnych nowych zastrzeżeń dotyczących części finansowej procesu licencyjnego. Nie wiadomo, czy PZPN nałoży na klub także teraz nadzór finansowy – sytuacja Widzewa nieco się zmieniła od ostatniego procesu licencyjnego wobec zawarcia układu z wierzycielami.
Podstawowy proces licencyjny zgodnie z przepisami PZPN powinien zakończyć się do 26 maja. Do tego czasu kluby mogą być wzywane do związku z prośbami o wyjaśnienia lub uzupełnienie dokumentów w kwestiach budzących wątpliwości.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska