Widzewianki powalczyły z mistrzyniami Polski

6 października 2019, 21:19 | Autor:

Nie było niespodzianki w meczu koszykarek Widzewa. Łodzianki na inaugurację sezonu Basket Ligi Kobiet przegrały z CCC Polkowice 57:79, ale sprawiły mistrzyniom Polski sporo problemów i po pierwszej połowie prowadziły z nimi dwoma punktami!

Spotkanie rozpoczęło się nieźle dla przyjezdnych. Przy stanie 2:2 za trzy trafiła Arina Biłocerkiwśka, dając widzewiankom prowadzenie. W kolejnych minutach obie drużyny walczyły punkt za punkt, ale końcówka pierwszej kwarty należała do gospodyń. Rzuciły one dziewięć „oczek” z rzędu i ostatecznie tę część meczu wygrały 23:16.

Podopieczne Wojciecha Szawarskiego nie zamierzały się jednak poddawać i w drugiej kwarcie szybko zniwelowały stratę. Pomogły im w tym celne „trójki” Biłocerkiwśkiej, Moniki Jasnowskiej i Klaudii Gertchen. Na 43 sekundy przed końcem pierwszej połowy zawodniczki z Polkowic wygrywały trzema punktami, ale najpierw dwa rzuty wolne wykorzystała Katarina Vucković, a niemal równo z syreną końcową za trzy celnie rzuciła Julia Drop, dając łodziankom prowadzenie do przerwy!

Przez pierwsze cztery minuty trzeciej kwarty koszykarki Widzewa utrzymywały wynik bliski remisu, ale później do głosu doszły zawodniczki CCC, zdobywając aż dziesięć punktów z rzędu. Przyjezdne z kolei kompletnie straciły skuteczność i przez prawie cztery minuty nie były w stanie trafić do kosza. Końcówka też należała do polkowiczanek, które na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego prowadziły 59:48.

W czwartej kwarcie gospodynie bardzo szybko zamknęły mecz. Sześć punktów w półtorej minuty pozbawiło widzewianek wszelkich złudzeń, że będą jeszcze w stanie tego dnia powalczyć. Ostatecznie mistrzynie Polski wygrały 79:57, choć z pewnością nie spodziewały się, że przeciwniczki postawią im tak trudne warunki.

Kolejny mecz czeka koszykarki Widzewa już za cztery dni. W środę zmierzą się one w Hali Parkowej ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Zdecydowanie warto obejrzeć je z trybun!

CCC Polkowice – Widzew Łódź 79:57 (23:16, 10:19, 26:13, 20:9)