Widzewski dzień w Zgierzu. Turniej i mecz towarzyski

22 czerwca 2016, 21:28 | Autor:

grafiti_zgierz

Środa, zgodnie z zapowiedziami, była iście widzewskim dniem dla mieszkańców Zgierza. Z okazji 70-lecia powstania tamtejszego Włókniarza zorganizowano specjalny turniej piłkarski dla młodzieży gimnazjalnej, a wieczorem odbył się mecz z udziałem łódzkich piłkarzy.

W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu dzieciaków, których mecze sędziował…Michał Czaplarski. W podziękowaniu piłkarz RTS otrzymał od miejscowego fan clubu okazjonalną koszulkę. Wicekapitan nie odmawiał też autografów i wspólnych zdjęć z młodymi kibicami.

O 18:00 rozegrano wspomniany mecz towarzyski. Podzielono go na trzy tercje po 30 minut każda. W pierwszej z widzewiakami rywalizowali zawodnicy pierwszej drużyny Włókniarza, w drugiej oldboje tego klubu, a w trzeciej gospodarze zagrali mieszanym składem. Natomiast w zespole z Łodzi wystąpili juniorzy z rocznika 1997/1998 oraz kilkunastu testowanych młodych graczy, prowadzeni przez Sławomira Kraskę. Spotkanie zakończyło się wygraną gości 5:0. Mało realne, by którykolwiek z nich mógł być wzmocnieniem w III lidze, dlatego nawet nie podajemy ich personaliów. Ze znanych graczy pojawił się jedynie Adrian Kralkowski, strzele jedno z goli.

Klub w Zgierzu reprezentowali Rafał Krakus oraz Piotr Milewski. Wkrótce na WTM relacja od FC Zgierz i trochę zdjęć z tej towarzyskiej imprezy.