Wielki sukces młodych piłkarzy Widzewa w Hiszpanii

24 października 2017, 14:10 | Autor:

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że młodzi piłkarze Widzewa dominują rozgrywki ligowe w województwie łódzkim. Tym razem jednak odnieśli sukces na arenie międzynarodowej!Informowaliśmy już, że łodzianie zaproszeni zostali na turniej Costa Brava Cup. W Hiszpanii wystąpiły dwie widzewskie drużyny: prowadzeni przez Radosława Wasiaka juniorzy starsi, a także juniorzy młodsi, których opiekunem jest Rafał Kołodziejski. Oba zespoły spisały się fantastycznie – gracze do lat 17 zwyciężyli w rozgrywkach, zaś ich starsi koledzy zajęli drugie miejsce.

Podopieczni trenera Kołodziejskiego jak burza przeszli przez rozgrywki grupowe, gdzie mierzyli się z drużynami z Danii. Najpierw trzy razy wygrali – 2:1 z FK Odsherred-2, 7:0 z Østvendsyssel-2 i 2:0 z Spangsbjerg IF-1, by koniec bezbramkowo zremisować z Svenstrup-Godthåb IF. Ostatecznie zajęli w tabeli pierwsze miejsce, a w czwartek mieli zagrać w finale z FK Odsherred-1. Plany pokrzyżowała jednak pogoda. Ulewny deszcz sprawił, że organizatorzy postanowili odwołać wszystkie mecze rozgrywane tego dnia, zaś zwycięzcą turnieju wybrano zdobywcę największej liczby punktów w grupie. Byli to oczywiście widzewiacy!

Swoich zmagań nie byli dokończyli też juniorzy starsi. Zespół Radosława Wasiaka rozpoczął turniej w świetnym stylu, pokonując 2:1 fińskie HJK Helsinki, a także 2:0 Døllefjelde-Musse IF z Danii. Później musieli jednak uznać wyższość FK Odsherred, z którym przegrali 0:1. W czwartym meczu widzewiacy wygrali z FB Fodbold 1:0. Ostatnie spotkanie fazy grupowej ze szwajcarskim AF Luc-Football zaplanowane zostało na czwartek, a łodzianom do awansu do finału wystarczał remis. Mecz odwołano i ostatecznie Widzew uplasował się na drugim miejscu w turnieju, ustępując jedynie Odsherred.Należy wspomnieć, że dużą rolę w tym wielkim sukcesie młodych piłkarzy odegrali kibice „Dumy Łodzi„, regularnie wspierający Wielką Orkiestrę Widzewskiej Pomocy. Z zebranych pieniędzy stowarzyszenie OSK „Tylko Widzew” kupuje później sprzęt sportowy, który przekazywany jest do sekcji juniorskich. Wynik widzewiaków w Hiszpanii udowadnia, że warto brać udział w tej akcji!

Foto: facebook.com/Widzew2001

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress