Wikielec? Widzew grywał już w mniejszych miejscowościach

14 października 2017, 09:57 | Autor:

Dzisiejszy mecz w Wikielcu to dla kibiców Widzewa bardzo egzotyczny wyjazd. Rzadko zdarza się bowiem, żeby tak uznany klub musiał jechać do miejscowości liczącej 767 mieszkańców. Jak się okazuje, to jednak wcale nie rekord!

Ten należy do Czermna, w którym mieszka 657 ludzi. Wioska leżąca na pograniczu województw świętokrzyskiego i łódzkiego gościła widzewiaków w sezonie 2005/2006. Heko grało wtedy w II lidze, a przyjazd „Czerwonej Armii” wzbudził wśród mieszkańców prawdziwą sensację. Dość powiedzieć, że spora część z nich wybrała się na mecz w… garniturach! Na boisku nie było widać różnicy klas, a gospodarzom udało wywalczyć się remis. Nie pozwolił on jednak uniknąć spadku, który w konsekwencji okazał się też początkiem końca piłki nożnej w Czermnie.Mniej mieszkańców niż Wikielec liczy sobie też Nieciecza – 723 osoby. „Słonie” dzielnie radzą sobie teraz w Ekstraklasie, jednak widzewiacy gościli tam jeszcze w I lidze, w sezonie 2014/2015. Kroczący ku upadkowi łódzki klub przegrał 1:2, a honorową bramkę strzelił wciąż grający w Widzewie Marcin Kozłowski. O wiele lepiej zaprezentowali się za to łódzcy kibice, którzy zajęli całą jedną z trybun i przez cały mecz głośnym dopingiem wspierali piłkarzy.

Wspomnieć należy także o grze w Byczynie w rundzie wiosennej tego samego sezonu. Piłkarze Widzewa przenieśli się tam po rozpoczęciu budowy nowego stadionu przy Piłsudskiego, jednak wszyscy chcieliby zapewne wymazać ten epizod z pamięci. Organizacyjna prowizorka połączona z fatalną grą piłkarzy do dziś powoduje senne koszmary u wielu kibiców z Łodzi. Do liczącej około 750 mieszkańców Byczyny Widzew wrócił półtora tygodnia temu, pokonując Termy Ner Poddębice w meczu okręgowego Pucharu Polski.

Wszystkie te rekordy mogą zostać pobite wiosną. Jeżeli widzewiacy wygrają z Andrespolią Wiśniowa Góra w półfinale PP, to na szczeblu wojewódzkim trafić mogą na GLKS Wołucza. W tej wsi położonej nieopodal Rawy Mazowieckiej mieszkają zaledwie 273 osoby!Najmniejsze miejscowości, w których grał Widzew:

1. Czermno – 657 osób
2. Nieciecza – 723 osób
3. Byczyna – ok. 750 osób
4. Wikielec – 767 osób
5. Gałków Duży – 862 osób

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x