Młodzi widzewiacy w formie. Pojadą do Hiszpanii!

13 października 2017, 21:58 | Autor:

W cieniu pierwszej drużyny, swoje mecze rozgrywają młodzi piłkarze Widzewa. Warto wspomnieć szczególnie o walczących o Centralną Ligę Juniorów zawodnikach do lat 19, którzy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa.

W ostatniej kolejce podopieczni Radosława Wasiaka mierzyli się z zespołem Sport Perfect Łódź. Spotkanie odbyło się w Wiśniowej Górze w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – dopiero w ostatniej chwili sędziowie zadecydowali, że mimo złego stanu boiska będzie można grać.

Od samego początku liderujący w tabeli widzewiacy osiągnęli dużą przewagę. Wynik mogli otworzyć już w 15. minucie, jednak rzut karny wykonywany przez Mateusza Resztę obronił bramkarz gospodarzy. Dziewięć minut później w końcu udało się przełamać defensywę Sport Perfectu, a gola z rzutu wolnego strzelił Kacper Marcinkowski. Łodzianie wciąż groźnie atakowali i jeszcze przed przerwą przyniosło to skutek – w 36. minucie bramkę zdobył Krystian Marcioch.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze mieli co prawda swoją szansę, gdy zwycięsko z pojedynku sam na sam wyszedł Adam Uszyński, jednak wciąż stroną przeważającą był Widzew. Trzeciego gola zdobył w 67. minucie zdobył Kornel Stankiewicz, który wykorzystał gapiostwo obrońców, wbiegł z piłką w pole karne i bez problemu pokonał bramkarza. Sport Perfect stać było jeszcze na honorowe trafienie, jednak wynik meczu ustalili łodzianie. Na 11 minut przed końcem nieporozumienie w defensywie drużyny Krzysztofa Kamińskiego na bramkę zamienił Jakub Mamełka. Młodzi widzewiacy wygrali 4:1 i pewnie liderują w tabeli.

Trener Radosław Wasiak był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników w tym meczu. Piłkarzy Widzewa nie przestraszyła ani pogoda, ani naturalne boisko, z którym nie mają zwykle do czynienia, trenują bowiem na sztucznej nawierzchni. Teraz czeka ich rozgrywany w Hiszpanii turniej Costa Brava Cup 2017, na który juniorzy starsi wyruszą wraz ze swoimi kolegami z rocznika 2001. Tam mierzyć będą się z drużynami z Finlandii, Szwajcarii i Danii. O wynikach będziemy oczywiście informować na bieżąco na łamach WTM.