Wilczyce za silne dla koszykarek

10 listopada 2013, 00:00 | Autor:

Pięciopunktową różnicą zakończyło się dzisiejsze spotkanie koszykarek. Niestety na korzyść Wilczyc ze Szczecina, które wygrały z Widzewem 60:55. Tym samym Widzewiankom

a) powoli oddala się awans do fazy Play-Off,
b) nie udało się podtrzymać zwycięskiej, trwającej od 2 meczów, passy.

Spotkanie lepiej zaczęły łodzianki. Dominowały w początkowej fazie meczu i kontrolowały jego przebieg. Z każdą kolejną minutą do głosu dochodziły jednak szczecinianki. Trener Koziorowicz bardzo żywo reagował na poczynania boiskowe swoich podopiecznych. Dzięki skuteczniejszej i agresywniejszej grze to właśnie one prowadziły do przerwy z Widzewem w Łodzi 36:31.

Po przerwie mecz bardzo się wyrównał. Częściej jednak prowadziły i kontrolowały grę przyjezdne, które – szczególnie w końcówce, zachowały więcej szczęścia i dowiozły kilku punktowe prowadzenie do końca. Podopieczne Janusza Wierzbickiego próbowały faulami podgonić wynik, który był blisko remisu, ale niestety zawodziły na swojej desce w zbiórkach (50:36 w zbiórkach dla gości przyp. red.), co w głównej mierze zaważyło o ich przegranej.

Słabiej niż ostatnio zagrała Alicja Bednarek oraz cały zespół widzewski, szczególnie w ostatniej odsłonie. Natomiast King Wilki Morskie, mimo gorszego dnia Jasmine Erving, potrafiły wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i ugrać od bezpośredniego rywala do miejsca w najlepszej szóstce, pełną pulę punktów.

Kolejne spotkanie przed własną publicznością Widzewianki rozegrają już za tydzień, 17 listopada. Przeciwnikiem będzie niepokonana w tym sezonie Wisła Can-Pack Kraków (9 zwycięstw). Początek spotkania w Hali Parkowej o godz. 18:00.