Elana Toruń – Widzew Łódź 0:2 (0:2)

25 lutego 2017, 14:35 | Autor:

Elana_Widzew

W przedostatnim meczu sparingowym tej zimy drużyna Widzewa pokonała w Toruniu Elanę 2:0. Oba gole padły w pierwszej połowie spotkania po stałych fragmentach gry. Pierwszy po samobójczym trafieniu gospodarzy, drugi po rzucie karnym.

W poprzednich pięciu grach kontrolnych widzewiacy nie zdołali strzelić choćby jednej bramki, więc oczy kibiców zwrócone były głównie na poczynania w ofensywie. Na boisku nie pojawił się jednak jeden z napastników – Piotr Okuniewicz. Piłkarz, podobnie jak Paweł Broniszewski, jest chory i został w Łodzi. Na ławce usiadł natomiast testowany Hubert Tylec.

W 9. minucie Widzew otworzył wynik. Po dośrodkowaniu Sebastiana Olczaka z rzutu rożnego łodzian wyręczył samobójczym trafieniem jeden z elanowców. Na 2:0 podopieczni Przemysława Cecherza strzelili jednak sami. Faulowany w polu karnym był rozgrywający dobre zawody Dawid Kamiński, a z jedenastu metrów pewnie uderzył Daniel Mąka. Tuż przed przerwą powinno być 3:0. Dobrze z prawej strony zagrał Mąka, a zamykający akcję Adam Radwański z kilku metrów źle trafił w piłkę. Miejscowi odpowiadali strzałami zza pola karnego, z którymi dobrze radził sobie Patryk Wolański.

Na drugą połowę Elana wyszła bardziej zmotywowana, chcąc odrobić straty. Dobrze grający w defensywie goście nie pozwalali jednak przeciwnikom przedostać się w pobliże bramki. Maciej Humerski, który bronił po przerwie, od czasu do czasu musiał jedynie wyjść do dośrodkowania. Widzewiacy ograniczali się do kontrataków i rzadko strzelali. Celnie uderzył testowany Tylec, ale golkiper torunian był na posterunku.

Po ciężkim środowym meczu z Olimpią Grudziądz piłkarze Cecherza zagrali naprawdę niezłe zawody, choć mieli prawo fizycznie odstawać od Elany. Na dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej można być zadowolonym. W następną niedzielę próba generalna w Kutnie.

9′ Glanowski (s), 26′ Mąka (k)