Wygrana rezerw. W składzie m.in. Kwiek i Świderski!

7 maja 2018, 09:04 | Autor:

W ramach 23. kolejki łódzkiej Klasy Okręgowej, rezerwy jednego z naszych największych rywali w walce o awans do II ligi – Sokoła Aleksandrów Łódzki, przyjechały do Łodzi, aby zmierzyć się z drugim Widzewem. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zwyciężyli aż 5:1.

Od pierwszego gwizdka sędziego, gra przebiegała pod dyktando Widzewa. Zespół wzmocniony zawodnikami z “jedynki” zdołał strzelić – jeszcze przed przerwą – aż pięć bramek. Wynik otworzył Damian Kostkowski. Dwa trafienia dołożył Daniel Świderski, który przy stanie 2:0 okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego. Na listę strzelców wpisał się także Krystian Marcioch, który tak jak “Świder”, dwukrotnie pokonał golkipera z Aleksandrowa Łódzkiego.

O ile pierwsza połowa przebiegała pod znakiem wyraźnej kontroli i przewagi gospodarzy, tak w drugiej widzewiacy opadli z sił. Pomogło to zawodnikom Sokoła zaliczyć honorowe trafienie. Jakuba Mikołajczaka pokonał Adrian Marcioch, ustalając tym samym końcowy wynik na 5:1.

W szeregach rezerw pojawiło się aż siedmiu zawodników z zespołu Franciszka Smudy. Drugą drużynę, poza strzelcami bramek, wspierali: Aleksander Kwiek, Bartłomiej Niedziela, Michał Przybylski, Jakub Mikołajczak i Bartłomiej Rakowski.

Widzew II Łódź – Sokół II Aleksandrów Łódzki 5:1 (5:0)
Gole dla Widzewa: Świderski x2, Marcioch x2, Kostkowski

Mikołajczak – Wawrzeniak, Kwiek (68′ Leszczyński), Kowalski (46′ Miasopust) , Kostkowski, Przybylski (60′ Gosik), Świderski, Stankiewicz (80′ Niemiec), Niedziela, Marcioch (46′ Szymczak), Rakowski (75′ Owczarczyk)