Wysoka porażka koszykarek w Toruniu

3 lutego 2019, 19:38 | Autor:

Nie udało się sprawić sensacji koszykarkom Widzewa w Toruniu. Podopieczne Elmedina Omanicia nie miały szans w starciu z faworyzowaną Energą i ostatecznie przegrały bardzo wysoko, 71:105.

Od samego początku widzewianki miały bardzo duże problemy z trafianiem do kosza. W pierwszych sześciu minutach spotkania zdobyły tylko cztery punkty, wszystkie po rzutach osobistych. Złą passę przełamała dopiero celna „trójka” Ijeomby Ajemby, choć po niej torunianki wciąż wysoko prowadziły. W końcówce tej części gry łodzianki nieco poprawiły skuteczność, ale i tak na jej zakończenie przegrywały 13:25.

Druga kwarta była niemal kopią pierwszej. Zespół trenera Omanicia nie zdobył punktu z gry przez pięć minut i w pewnym momencie dał uciec rywalkom na dziewiętnaście „oczek”. Na szczęście, dwa trafione rzuty za trzy Dominique Wilson i jeden Klaudii Perisy pozwoliły odrobinę zmniejszyć straty. Ostatecznie, na przerwę koszykarki Widzewa udały się ze stratą czternastu punktów do zawodniczek z Torunia.

Można było mieć nadzieję, że widzewianki będą jeszcze w stanie powalczyć o korzystny rezultat. W pierwszych minutach trzeciej kwarty przyjezdne utrzymywały stratę na poziomie kilkunastu punktów, ale końcówka była zabójcza. Energa trafiała, a Widzew, jak przez cały mecz, nie był w stanie tego robić. Po trzydziestu minutach spotkania gospodynie prowadziły 23 punktami i definitywnie przekreśliły nadzieje łodzianek na zwycięstwo.

Ostatnia kwarta była zatem formalnością, a mimo to torunianki nie zamierzały odpuszczać i jeszcze powiększyły swoją przewagę, dobijając przeciwniczki. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał rezultat 105:71. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że najwięcej punktów w meczu zdobyła Dominique Wilson. Amerykanka rzuciła ich aż trzydzieści.

Pomimo porażki, widzewianki utrzymały w tabeli status quo, bo przegrały również ich najgroźniejsze rywalki do walki o ósme miejsce, AZS Lublin i MKK Siedlce. Koszykarki z Łodzi są dziesiąte i wciąż znajdują się w grze o play-offy. Za tydzień zmierzą się, ponownie na wyjeździe, z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, z którą w pierwszym meczu wygrały. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 lutego, o godzinie 16:00.

Energa Toruń – Widzew Łódź 105:71 (25:13, 26:24, 25:16, 29:18)