Wysokie zwycięstwo juniorów starszych

5 października 2018, 12:07 | Autor:

Po ośmiu kolejkach I ligi wojewódzkiej juniorów starszych, piłkarze Widzewa zajmują w tabeli piąte miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że mają zaległy jeden mecz, a dodatkowo grają piłkarzami z niższego rocznika niż rywale. W ostatniej serii gier pokonali Sokół Aleksandrów Łódzki 6:1.

Mecz doskonale zaczął się dla gości. Już w trzeciej minucie wyprowadzili niegroźnie wyglądający kontratak, a po strzale w krótki róg i błędzie Jakuba Mikołajczaka otworzyli wynik. Kolejne minuty to ciągle rosnąca przewaga drużyny trenera Radosława Wasiaka, która dążyła do jak najszybszego wyrównania. Niestety, widzewiacy zmarnowali wiele sytuacji. Dopiero przed samym końcem pierwszej połowy dobrą piłkę do Jakuba Kmity zagrał Daniel Jatczak, a kapitan łodzian pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali i z takim rezultatem drużyny zeszły na przerwę.

Po zmianie stron, zobaczyliśmy już zespół bardziej skuteczny. W 50. minucie, po faulu jednego z graczy Sokoła we własnym polu karnym, arbiter wskazał na „jedenastkę”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego stał się Jatczak. Po tym golu, rywalom brakło chęci do gry. Kolejne bramki dołożyli Ernest Ławniczak i Dawid Nieśmiałek, a hat-tricka skompletował Kmita. Mecz ostatecznie zakończył się zasłużonym zwycięstwem łodzian 6:1. W następnej kolejce widzewiacy zmierzą się na wyjeździe z Ceramiką Opoczno. Spotkanie w niedzielę, o godzinie 14:00.

Widzew Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 6:1 (1:1)
40′, 62′, 71′ Kmita, 50′ Jatczak (k), 55′ Nieśmiałek, 84′ Ławniczak – 3′ Sadowski

Mikołajczak (70′ Kuczborski) – Becht, Mamełka, Ławniczak, Stopa, Telestak (70′ Kardas), Jatczak, Kmita , Niesmiałek (55′ Mędrzycki), Sejdak (45′ Szlaski), Wędzonka (81′ Dula)