Z. Boniek: „Zrobimy wszystko, żeby wypaść jak najlepiej”
25 lutego 2019, 18:35 | Autor: Kamil
Podczas wczorajszego losowania grup Mistrzostw Świata do lat 20 nie mogło zabraknąć Zbigniewa Bońka. Tuż po zakończeniu ceremonii prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wypowiedział się na temat swoich odczuć.
Choć legendarny piłkarz Widzewa zdaje sobie sprawę, że reprezentację Polski czeka niełatwe zadanie, to był zadowolony z przydzielonej grupy. „Grupa jest ciężka, ale nie ma sensu narzekać. To jest piłka młodzieżowa i docelowo chodzi o to, żeby jak najwięcej piłkarzy trafiło do pierwszej reprezentacji. Oczywiście, sportowo też chcielibyśmy coś osiągnąć. To jest grupa ciekawa i dobra, zarówno dla piłkarzy, jak i dla kibiców” – powiedział po losowaniu.
Boniek już wcześniej miał nadzieję, że biało-czerwoni będą mieli okazję do rewanżu za mundial w Rosji. Udało się, choć nie w stu procentach. „Mnie od początku podobałaby się taka grupa jak rok temu. Dobrze jednak, że ostatecznie nie ma w niej Japonii, bo byłoby jeszcze trudniej. Zawsze, gdy nadarzy się okazja do rewanżu, trzeba z niej skorzystać i oby to faktycznie był rewanż, a nie kolejne lanie” – wyjawił prezes PZPN.
Szef związku odniósł się też do kwestii organizacyjnych. Jest pewien, że Polska podoła zadaniu. „Nie zawsze można mieć finał Ligi Mistrzów czy dorosłe mistrzostwa świata, ale cieszę się, że FIFA nam zaufała i powierzyła mundial do lat 20. Zrobimy wszystko, żeby wypaść jak najlepiej i pokazać naszą organizację, otwartość oraz to, jak potrafimy opiekować się gośćmi w naszym kraju” – dodał Zbigniew Boniek.







Zagłębie Lubin
Lech Poznań
Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Wisła Płock
Motor Lublin
Radomiak Radom
Cracovia
Korona Kielce
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska