Z Gryfem po raz czwarty

15 listopada 2019, 15:14 | Autor:

Po raz czwarty w historii zmierzą się dziś piłkarze Widzewa i Gryfa Wejherowo. Poprzednie spotkania zawodnicy łodzian wspominają bardzo dobrze, bo we wszystkich zdobyli komplet punktów.

Inauguracyjne starcie obu zespołów odbyło się 18 sierpnia 2018 roku. Choć murowanymi faworytami pojedynku w „Sercu Łodzi” byli widzewiacy, jako pierwszy do siatki trafił Gryf. Na szczęście, po chwili wyrównał Mateusz Michalski, a w drugiej połowie kolejne gole dla gospodarzy zdobyli Radosław Sylwestrzak i Daniel Świderski. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Trudniejsze zadanie czekało łodzian w rewanżu. Na rozpoczęcie rundy wiosennej piłkarze z Wejherowa, wspomagani przez bardzo kiepską murawę, postawili rywalom ciężkie warunki. Pierwszą bramkę zdobył Adam Radwański, jednak po zmianie stron z rzutu karnego na 1:1 trafił Krzysztof Wicki. Trzy punkty ostatecznie pojechały do Łodzi, bo chwilę później golkipera Gryfa pokonał Daniel Mąka, ustalając tym samym rezultat spotkania.

Podobny przebieg miał trzeci mecz na Wzgórzu Wolności. Na inaugurację bieżącego sezonu widzewiacy przeszli drogę przez mękę. Długo nie byli w stanie przełamać defensywy gospodarzy, a chwilę dekoncentracji w obronie przypłacili stratą gola. Całe szczęście, w samej końcówce udało się odwrócić losy spotkania. Najpierw z rzutu karnego wyrównał Marcin Robak, zaś dwie minuty później zwycięstwo zapewnił Przemysław Kita.

W dotychczasowych trzech spotkaniach piłkarze Widzewa zdobyli więc dziewięć punktów, choć żadne z tych starć nie należało do łatwych. Jak będzie dziś? Przekonamy się już za kilka godzin!

Historia meczów Widzewa z Gryfem:

18.08.2018, Widzew Łódź – Gryf Wejherowo 3:1 (Michalski, Sylwestrzak, Świderski – Rogalski)
03.03.2019, Gryf Wejherowo – Widzew Łódź 1:2 (Wicki – Radwański, Mąka)
27.07.2019, Gryf Wejherowo – Widzew Łódź 1:2 (Hebel – Robak, Kita)

Bilans3 zwycięstwa Widzewa. Bramki: 7:3 dla Widzewa.