Za nami II Giełda Widzewskich Kolekcjonerów

17 października 2023, 13:11 | Autor:

Miniony weekend była dla kibiców oraz piłkarzy Widzewa Łódź nieco mniej emocjonujący, bowiem z powodu przerwy reprezentacyjnej drużyna nie zagrała o punkty. Mimo na pierwszy rzut oka dość spokojnego czasu, na stadionie przy al. Piłsudskiego działo się sporo. Głównie za sprawą drugiej edycji Giełdy Widzewskich Kolekcjonerów.

W sobotę, w godzinach 10-14, w Sercu Łodzi pojawiło się kilkunastu wystawców, którzy na zamówionych wcześniej stolikach mieli okazję do prezentowania swoich zbiorów. Całość została zorganizowana w klubowej loży stadionu, która z trudem pomieściła zainteresowanych, gdyż tych było tego dnia ponad 150. Na stoiskach mogliśmy podziwiać wiele przeróżnych pamiątek, jak choćby: klubowe odznaki, szaliki, programy meczowe, wycinki z gazet, bilety i wiele wiele innych. Kolekcjonerzy mieli także okazję do rozmów o historii wielu prezentowanych pamiątek.

Poza kolekcjonerami i osobami chcącymi zobaczyć pokaźne zbiory pasjonatów, na miejscu stawiło się kilka znanych postaci. Nie zabrakło właściciela klubu Tomasza Stamirowskiego, a także autorów dwóch książek, które można było nabyć tego dnia na stoisku oficjalnego sklepu Widzewa. Kibice mogli zdobyć autografy Bogusława Kukucia – autora książki „Mój Widzew. 100 wyjątkowych piłkarzy RTS” oraz Bartłomieja Stańdy – autora książki „Widzew. Reaktywacja”.

Podczas trwania giełdy zostało zorganizowane spotkanie autorskie z drugim wymienionym autorem. Opowiadał on o kulisach tworzenia reportażu o odbudowie czterokrotnego mistrza Polski. Podobnie jak na wcześniejszych tego typu spotkaniach, nie zabrakło czasu na rozmowę z czytelnikami. W trakcie rozmowy o książce i o procesie podnoszenia klubu z kolan, głos zabrał sam większościowy udziałowiec.

II Giełdę Widzewskich kolekcjonerów można bez wątpienia zaliczyć do udanych wydarzeń, gdyż frekwencja zdecydowanie dopisała. Klub zapowiada już, że planowana będzie trzecia edycja tego przedsięwzięcia. Zdjęcia z zakończonej kilka dni temu edycji można zobaczyć TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x