Żałoba na Widzewie po śmierci kibica (komunikat)

3 grudnia 2023, 14:08 | Autor:

Po przykrej wiadomości o śmierci kibica Widzewa podczas meczu z Radomiakiem Radom, pojawił się oficjalny komunikat klubu dotyczący tej sprawy. Po tej tragedii, do środowego meczu w krajowym pucharze, klub ograniczy swoją działalność medialną tylko do niezbędnych przekazów. Zapowiedziano również wsparcie dla rodziny zmarłego.

Poniżej pełna treść oświadczenia zamieszczonego na stronie widzew.com:

Widzew Łódź łączy się w bólu z rodziną zmarłego kibica, który posiadał karnet na mecze naszego Klubu i wspierał nasz zespół od lat.

Klub stara się nawiązać kontakt z rodziną i zaoferować swoją pomoc, ale w pierwszej kolejności zależy nam na uszanowaniu pamięci i prywatności bliskich zmarłego kibica.

Informujemy, że Klub nie będzie dysponował miejscem należącym do zmarłego sympatyka i w porozumieniu ze stowarzyszeniami kibicowskimi podejmie dialog na temat ewentualnego upamiętnienia zmarłego.

W związku z tragiczną informacją, Klub do najbliższego meczu pucharowego ograniczy komunikację w przestrzeni medialnej do publikacji niezbędnych komunikatów.

Nie ma cenniejszej wartości niż ludzkie życie, dlatego będziemy kontynuować programy prozdrowotne, które prowadzimy w ramach działań „Razem Tworzymy Społeczność”.

Dodatkowo deklarujemy przygotowanie programu promującego znajomość pierwszej pomocy„.

 

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek
6 miesięcy temu

Kondolencje dla rodziny. Smutek. Pierwszy raz wynik zszedł na drugi plan. ☹️

Gregor
6 miesięcy temu

Wyrazy ogromnego współczucia dla Rodziny Zmarłego. Dołączył do takich samych Kibiców i dopingują na Niebiańskim Stadionie piłkarzy, którzy również odeszli…

eren
6 miesięcy temu

Spoczywaj w pokoju Bracie. Kondolencje dla Bliskich, Rodziny zmarłego.

1910
6 miesięcy temu

Według mnie krzesełko tego kibica powinno zostać zmienione na szare z wygrawerowanym herbem, imieniem i nazwiskiem zmarłego fana.
Śmierć na stadionie to tak rzadki przypadek że szary stadion nam nie grozi a pamięć tragedii i upamiętnienie naszego przyjaciela klubowego może z nami zostać na lata.
Powinno oczywiście normalnie trafić do sprzedaży, może nawet pieniądze z tego miejsca powinny iść do rodziny zmarłego przez kilka sezonów.

Łukasz
Odpowiedź do  1910
6 miesięcy temu

sądze, że nikt nie będzie mieć nic na przeciwko jeżeli zostanie w formie którą opisałeś na zawsze….

Parsifal
Odpowiedź do  1910
6 miesięcy temu

No dośc ryzykowny pomysl. Po pierwsze „szczęśliwy” nabywca moglby sie źle z tym czuć i raczej nikt kupujacy w wolnej sprzedaży nie skapnie się, że to jest wlasnie to miejsce. Po drugie, siedząc na tym krześle raczej będziesz napiętnowany przez resztę, albo będą się krzywo patrzyli. Uważam, że należy zrobić np szkolenia z udzielania pierwszej pomocy ale martyrologia i potem robienie z tego kolejnych jubileuszy czy benefisów jest nam zbędne. Współczuję rodzinie z calego serca, ale na Widzewie mamy tendencję rozdmuchiwania i chodzenia po bandzie z pewnymi sprawami.

lolek
Odpowiedź do  1910
6 miesięcy temu

W szpitalu umarł a nie na stadionie

Seba
Odpowiedź do  lolek
6 miesięcy temu

Można powiedzieć że na stadionie .Dalej to już tylko czas.

lolek
Odpowiedź do  Seba
6 miesięcy temu

Nie nie można tak powiedzieć bo karetka nie zabiera zwłok rozumiesz to ??? W szpitalu czy tam w karetce ale poza stadionem odzyskał funkcje życiowe i tam zmarł .

cik
Odpowiedź do  1910
6 miesięcy temu

CZY to aby nie przesada? Oczywiście wyrazy wspólczucia i kondolencje dla rodziny .

Dixon
Odpowiedź do  1910
6 miesięcy temu

.

Last edited 6 miesięcy temu by Dixon
Leon
Odpowiedź do  1910
6 miesięcy temu

Kolego, mimo całej tragedii, to chyba poniosło Cię z tym szarym krzesełkiem. Za chwilę ktoś zażąda ekshumacji Ludwika Sobolewskiego i pochowania go w krypcie pod murawą stadionu. Inny kolumbarium przy wyjściu z tunelu…

eren
6 miesięcy temu

Naprawdę to ma aż takie znaczenie, czy zmarł na stadionie, czy w szpitalu? Zmarł NASZ BRAT do końca kibicując naszym piłkarzom. Według mnie to krzesełko powinno zostać zdemontowane i umieszczone, w którejś loży, wraz z tablicą pamiątkową przypominającą o tym przykrym wydarzeniu. Powinno tam pozostać zawsze wolne, aby mógł z niego spoglądać na mecze naszej drużyny. Natomiast w tym sezonie miejsce może trafić do wolnej sprzedaży, ale tylko za zgodą Rodziny zmarłego, pieniądze przeznaczyć właśnie dla Rodziny, lub na szczytny cel, i o tym również powinna zdecydować Rodzina. Natomiast w kolejnych sezonach zawsze te pieniądze ze sprzedaży tego miejsca karnetowego… Czytaj więcej »

Agata
6 miesięcy temu

Strasznie smutny czas! Wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich [*]

14
0
Would love your thoughts, please comment.x