Zapowiedź 10. kolejki IV ligi

30 września 2023, 11:02 | Autor:

Przed nami okrągła, dziesiąta seria gier w IV lidze. W dalszym ciągu pozycji lidera będzie bronić Sokół Aleksandrów Łódzki. Gonić go będą chciały choćby zespoły Ceramiki i AKS, które czeka bezpośredni pojedynek. O powrót do optymalnej formy walczą z kolei rezerwy Widzewa. Zapraszamy do lektury tradycyjnego podsumowania.

Zmagania rozpoczną się dziś o godz. 11:00 przy ul. Minerskiej w Łodzi. Trzeci zespół ŁKS zagra przed własną publicznością z Orkanem Buczek. Dla łodzian to szansa na zbliżenie się do fotelu lidera. Orkan natomiast wciąż szuka formy z poprzedniej kampanii. Jedną z najbardziej rozczarowujących drużyn jest zdecydowanie KS Kutno. Wydawało się, że zespół z północy województwa łódzkiego będzie walczył o czołowe lokaty, jednak obecnie znajduje się tuż nad strefą spadkową. Okazją do poprawienia dorobku będzie wyjazdowa potyczka z Omegą Kleszczów. O przejęcie pierwszego miejsca pokusi się piotrkowska Polonia. Aby było to jednak możliwe, konieczne będzie pokonanie w delegacji Zjednoczonych Stryków, którzy jeszcze tydzień temu zabrali punkty liderowi.

W wyraźnym dołku jeśli chodzi o formę są obecnie rezerwy Widzewa Łódź. Remisy z beniaminkami w dwóch ostatnich starciach oraz odpadnięcie z okręgowego Pucharu Polski już w pierwszej rundzie z pewnością nie buduje dobrej otoczki wokół drużyny. Możliwością do powrotu na właściwe tory będzie konfrontacja z kolejnym nowicjuszem – Wartą Działoszyn. Obniżkę formy odnotował ostatnio również Zryw Wygoda, który w minionych trzech kolejkach zdobył jeden punkt. Tym razem ekipa spod Łowicza stanie w szranki z czerwoną latarnią rozgrywek, czyli Włókniarzem Zelów. Na walkę o górny rejon klasyfikacji chrapkę ma z kolei RKS Radomsko. Przybliżenie do sukcesu może nastąpić po pokonaniu nieprzewidywalnego Skalnika Sulejów.

O godz. 16:00 w Opocznie dojdzie do bardzo ciekawej potyczki. Będąca rewelacją na początku sezonu Ceramika nieco obniżyła loty i zajmuje 9. lokatę. Najbliższym rywalem będzie jednak AKS SMS Łódź, do którego strata wynosi zaledwie jedno oczko. Za zeszłotygodniową porażkę ze Zjednoczonymi będą chcieli zrehabilitować się piłkarze najlepszej jak na razie drużyny, czyli Sokoła Aleksandrów Łódzki. Aby utrzymać najwyższe miejsce konieczne będzie pokonanie Szczerbca Wolbórz, który mimo niskiego dorobku punktowego potrafił zaskoczyć niejednego przeciwnika. O powrót do piłkarskiego życia postara się w sobotę zgierski Boruta, który przegrał pięć ostatnich potyczek o punkty. Być może złą passe uda się przełamać w wyjazdowym meczu ze Startem Brzeziny

Mecze 10. kolejki IV ligi:

sobota, 30 września

ŁKS III Łódź – Orkan Buczek, godz. 11:00
Omega Kleszczów – KS Kutno, godz. 14:00
Zjednoczeni Stryków – Polonia Piotrków Trybunalski, godz. 15:00
Warta Działoszyn – Widzew II Łódź, godz. 15:00
Zryw Wygoda – Włókniarz Zelów, godz. 15:00
RKS Radomsko – Skalnik Sulejów, godz. 16:00
Ceramika Opoczno – AKS SMS Łódź, godz. 16:00
Szczerbiec Wolbórz – Sokół Aleksandrów Łódzki, godz. 16:00
Start Brzeziny – Boruta Zgierz, godz. 16:00

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
9 miesięcy temu

Cytują klasyka tu nie ma co zapowiadać to trzeba rozwiązać

1
0
Would love your thoughts, please comment.x