Zobacz raport finansowy Widzewa za 2018 rok

18 maja 2019, 16:30 | Autor:

Działacze Widzewa obiecali, że w tym tygodniu udostępniony opinii publicznej zostanie raport finansowy za 2018 rok. Zgodnie z danym słowem, na oficjalnej witrynie klubu został on przed chwilą opublikowany. Zestawienie zawiera ponad dwadzieścia stron.

Z raportu wynika nie tylko to, ile spółka wypracowała przychodu i ile wydała. Bilans zysków i strat został szczegółowo rozłożony na konkretne kwoty oraz procentowy udział w całości zarobków i wydatków. Podano też do wiadomości publicznej, jaka kwota znalazła się na koncie Widzewa na koniec ubiegłego roku.

Łączna kwota przychodów Widzewa uplasowała się na poziomie 14,7 ml zł, a kosztów na poziomie 13,7 mln zł. Oznacza to, że w ciągu zeszłego roku wyszedł na plus – niemal równy milion złotych. Okazuje się, że po stronie przychodowej blisko połowę wartości stanowi dzień meczowy (6,3 mln zł), gdzie ponad połowę dała sprzedaż karnetów, a niemal 1/3 wynajem lóż biznesowych. 41% to przychód z działalności komercyjnej (5,1 mln zł), za którą kryją się m.in. kontrakty sponsorskie czy sprzedaż pamiątek w klubowym sklepie.

Zobacz szczegółowy raport finansowy za 2018 rok

Po stronie kosztowej w oczy rzucają się przede wszystkim tzw. inne koszty rodzajowe (organizacja meczów, zatowarowanie sklepu czy działalność klubowej akademii), które stanowią aż 60% całej wartości. Niemal cały pozostały koszt, to środki przeznaczone na wynagrodzenia. Tych pierwszych było w 2018 roku przy Piłsudskiego 8 mln zł, tych drugich 4,9 mln zł.

W raporcie Widzew przedstawił również koszty ponoszone na rzecz operatora stadionu, czyli Miejskiej Areny Kultury i Sportu. Kwota ta wyniosła 2,3 mln zł i składają się na nią m.in. wynajem obiektu na dzień meczowy oraz wynajem powierzchni komercyjnych. Spółka opublikowała również koszty związane z dokonywanymi w 2018 roku transferami piłkarzy. Co ciekawe, są one niższe od prowizji menedżerskich. Te pierwsze wyniosły niecałe 350 tys. zł, a drugie były wyższe o ok. 100 tys. zł. Prowizje mają zostać zbadane oddzielnie, w sposób bardziej szczegółowy.

Przypomnijmy, że przez pierwsze pięć miesięcy 2018 roku na czele klubu stali prezes Przemysław Klementowski oraz wiceprezesi Michał Sapota i Jarosław Matusiak. W czerwcu przedstawiciele Murapolu zostali pozbawieni funkcji, a do prezesa Klementowskiego dołączył wiceprezes Dawid Lambrecht. W tym kształcie zarząd funkcjonował do 31 grudnia, po czym odszedł z klubu przez własną rezygnację.

72
Dodaj komentarz

21 Comment threads
51 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
42 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Widzew Polska

OLX? Co? Ty już wiesz co.

Wielki

Piszę to z przykrością ale…..za nie swoje to każdy się dobrze bawi…..po uj nam na tym szczeblu tak duże koszty utrzymania? Prezesi?? 600 tysi rocznie i Masło około 250-300 tysi rocznie??? Prezesi zero pojęcia o piłce….Masło wiedze ma ale to do cholery trzecia liga zwana drugą. To prawie 1 mln rocznie a efekt widać…..zwolnili Tarota i biedną panią Zosie……..grrrrrrrrrrrrrrrrrr

Narciarz

przecież raport jest z 2018 roku, wtedy nie było ani obecnego zarządu, ani Masłowskiego, trudno pomyśleć?

Wielki

tak przyjacielu masz racje ….ja napisałem już o następnym sezonie… czy warto aż tyle płacić w tak niskiej lidze…bo raczej nie awansowaliśmy?

Rafi

Gdzie Ci sponsorzy jak połowa to nasz wkład. Wstyd sponsorzy, że tak mało dajecie.

Widzew Polska

Minusujcie. Raport to nie tylko słupki i wykresy kołowe. To twarde dane w tabeli. Wierzcie nadal w olxow którzy „mają” szacun do ludzi z widzewskim DNA

Jak dla mnie zarząd do dymisji. Śmierdzi z daleka. Zyski równoważą się ze stratami !!! Mamy przychód na poziomie EXTRAKLAPY a jesteśmy w czarnej dupie. AMATORZY I DYLETANCI. Ci ludzie NIE NADAJĄ się do prowadzenia klubu.

Narciarz

a umiesz czytać ze zrozumieniem? bo chyba nie, raport jest za 2018 rok!! a ten zarząd jest od marca, myśl trochę, to nie boli

1910 W

Nie wymagaj myślenie. Tu większość to matoły po specjalnej szkole. Ale ochoczo rwą się do rządzenia klubem tyle,że bez wkładu własnego.

Jeżeli to jest raport za 2018r. gamoniu to ciekaw jestem jak wygląda za 2019r. Zabierz swoich… (siebie) i wypad. To co napisałem jest prawdą a ty naucz się ekonomii . Mnie myślenie nie boli a tobie sprawia ogromny problem.

radrad88

Gamoniu! 2019 rok jeszcze się nie skończył…

Abc

Dyletantem to jest osoba, która chce zwalniać zarząd powołany w 2019 roku za wyniki finansowe 2018

Kiedyś było takie radio Amator ale tobie nawet do tego radia brakuje . Jesteś zerem ekonomicznym !!! AMATORZE

radrad88

Niektórzy kibice Widzewa mają IQ poniżej 100pkt.
np. FAMA.

Masza

Ale to jest raport za 2018 rok czyli ten zarząd wtedy nie pracował.

tetu

Do kogo kolego ten ból nowy zarząd od marca 2019 a raport za 2018 więc ośwleć mnie chcesz dymisji tych co nie mają z tym nic wspólnego?Ciągłe zmiany nic dobrego nie wniosą dajmy popracować tym którzy dostali szanse

Cody

To jest raport za 2018 rok. Zarząd działa od 1 marca 2019. Ty używasz czasem mózgu?

Ja tak a ty ????

Qwertyx

Zarząd, który odpowiada za taki stan rzeczy już dawno podał się do dymisji i w Klubie nie pracuje ;)

Mario

Czekam na niezależny audyt dla potwierdzenia tych liczb choć patrząc na ligę i poziom wydatków to albo ktoś nie ma pojęcia o zarządzeniu klubem albo doi ile wlezie.

rebel

z tego raportu wynika ze zarzadzanie finansami nie jest zle. Jest do poprawy ale nie jest zle. Kazdy kto pytal gdzie jest 14mln ma jasna i transparentna odpowiedz. Koszt naszej dzialalnosci jako WIELKIEGO klubu bedzie duzy. Stal Mielec moze sobie dzialac za 5mln a musimy na dzialalnosc wydac 8mln.

Darek

Ty tak serio z tą jasną i transparentna odpowiedzią zarządu? Kibice postulowali audyt zewnętrznej firmy (nie WEC).

M19

Jasna odpowiedź? Chyba dla mało inteligentnych. Ogólnie powiedziane, wszystko się zgadza. Diabeł tkwi w szczegółach. Ponad 3 mln na organizację meczy? OK, ale kto jest w stanie powiedzieć na tak ogólnej danej czy to dużo czy mało? Teraz potrzebne są konkretne informacje, kto i ile dostał. Wynagrodzenia piłkarzy? Porównanie 3 ligowców (przez pół sezonu) do wydatków 1-ligowców? Błagam. Należy co najmniej rozbić na 3 i 2 ligę. Średnia? Dwóch zarabia po 2 tys, trzeci 25 i wychodzi średnia 9. A ja nadal nie wiem kogo zapytać: zasłużyłeś na te pieniądze? Jak zamierzasz się w związku z tym zachować?

Piotr

Podzieliłeś 29 przez 3 i wyszło Ci 9? Szacun… Diabeł tkwi w szczegółach.

M19

Faktycznie, przecież powinienem napisać że średio wychodzi (w przykładzie) 9666zł 66gr. Wystarczająco dokładnie, czy jeszcze po przecinku powinienem dodać?
Szkoda, że tylko tyle zrozumiałeś.

Logan

Mało szczegółowy jest ten raport. Koszt organizacji meczu to ponad 160tys. zł., ale nie jest wyjaśnione jak rozkładają się te koszta, to samo z wynagrodzeniem piłkarzy i pracowników… Audyt powinna przeprowadzić firma zewnętrzna. Inne kluby funkcjonowały i potrafiły awansować mając dużo mniejsze możliwości finansowe ! Oszczędności są śmiechu warte, inne były zapowiedzi przed sezonem…

Narciarz

no właśnie mnie też trochę rozczarował… Koszty i kwota, a na co wydana na kwota to już nie ma, na odpi…. ten raport

Miki

Poprzedni prezes pracował w klubie za free. Teraz prezes i vice też łykną swoją działkę.

Marcin

No pełną gębą , został się jeszcze milion do podziału i następny zarząd zrobi lotkę, karnetów na bank nie sprzeda się tyle w tym roku, i mamy problem.

Tom87

No to się zdziwisz z tymi karnetami

Leszek

Zdziwisz się.

Misiek

Albo jesteś z al.Unii albo jakimś kibicem z poziomu „kibic sukcesu” jak masz karnet i go nie przedluzasz to pełno ludzi na to czeka.

Piotr

Jak masz na B i nie kupisz, to chętnie dokupię do swoich 3 na D Twój.

Anszi

Karnety znów w komplecie. Kibice są na poziomie ekstraklasy i nie zamierzają tego zmieniać. Czekamy tylko na „pion sportowy”.

Jakub

10 tys. przychodu na mecz z kateringu i sprzedaży w punktach na stadionie. to średnio 6 zł pod osoby. Gdzie jest reszta kasy??? przez te punkty przechodzi na pewno kilkadzuesiąt tysięcy w każdym meczu!!! ktoś nad ostro dyma!!!

Qwertyx

A dlaczego z Klubu odszedł Waranecki? To on nie chciał dopuścić kiboli do gastronomii, dlatego musiał wylecieć

Don Pedro

Jakie kilkadziesiąt? Jak na meczu jest średnio 17 tys. To co? Każdy po 2-3 razy coś kupuje?

Miki

Miał pewnie na myśli złotówki nie osoby. To by się zgadzało.

Jakub

kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gdzie trafia ta kasa?
przychody z dnia meczowego to jedna z głównych pozycji przychodowych w profesjonalnych klubach. u nas to jakaś marna pozycja. a w kolejce po kiełbasę czy piwo można stać połowę meczu. coś to śmierdzi!!!

Maniek 79ru

Te punkty są wynajęte i to są pieniądze za wynajem miejsca pod punkt….klub nie może się wszystkim zajmować (czytaj pieczeniem kielbasek)

Kamil

A dlaczego nie może? Patrząc na kwoty to do budżetu trafia max. 1/5 kasy ze sprzedaży. W skali sezonu to kilkaset tysięcy złotych! Pewnie więcej niż przeznaczono na akademię. Liczenie jest tu proste. Piwo i kiełba na stadionie kosztuje po 10 zł. Woda, cola itd. po 5. Koszt Holby w hurcie max.2 zł czyli na jednym piwie jest 8 zł zarobku. Niech kiełba kosztuje 5 zł kg (5 kawałków) to koszt 1 porcji max 4 zł. zarobek 6 zł. Napoje koszt max 1,5 zł zarobek 3,5 zł. Jeśli z tych 17 tys. kibiców tylko 3 tys. kupi piwo, kiełbasę i… Czytaj więcej »

Andrzej

Kiełbasę już vpodjedz 12 plnów
Nie jesteś na bieżąco

Andrzej

Jak policzyłeś tą średnią?
Bo 10000zł:17000 ludzi to raczej 60 groszy na twarz a nie sześć złotych.
Wiem,wiem nie każdy kupi kiełbasę,ale m i też się wydaje że to dziwnie mało.

Obserwując

Niestety niektórych komentarzy nie da się czytać. Chcą dymisji zarządu po raporcie za 2018 r. !!! Paranoja

rafal

ja tam nie chce za 2018 rok tylko za absolutna pasywnosc w podejmowaniu jakichkolwiek dzialan naprawczych juz na wiosne i czekanie z tym do lutego bylo dla mnie paranoja. Ok nie mieli duzo czasu ale pasywnosc byla dramatyczna wg mnie. Poza imprezkami na stadionie i zwolnieniem Mroczkowskiego zatrudniajac buca Paszulewicza nie zrobili absolutnie nic. Nawet ta sprawa z organizacja mistrzostw lezala jak uschnieta bula do ostatniego momentu. Oczywiscie nie znam wszystkich aktywnosci ale na zewnatrz wygladalo to dramatycznie. Poza tym raportem w ktorym oczywiste bylo ze nas jako Widzew organizowanie meczu jest znacznie drozsze niz jakiegokolwiek innego klubu dobrze bylo… Czytaj więcej »

Dino

Do organizacji meczu domowego potrzeba 162 tys w tym 100 tys na bankiety w lożach VIP.

rafal

juz tez nie przesadzaj. Dziwki tyle nie kosztuja. Organizacja meczu na Widzewie zawsze bedzie kosztowala wiecej niz w jakimkolwiek klubie zwlaszcza z 2 czy 1 ligi

A podoba ci się za 2018 bo jeżeli tak to jesteś ze szkoły specjalnej.

Misiek

Śmiechu warte gadki typu zarzad do dymisji, zwłaszcza że to były rządu Murapolu w pierwszej połowie roku a w drugiej Klementowski i Lambrecht, ale cóż za ich wydatki aktualny zarząd ma wylecieć… Mega logika

Romek

Wychodzi na to, że tamten zarząd i tamta rada nadzorcza brali grosze. Pomyślmy jak będzie wyglądał taki raport w maju 2020… Može dlatego robi się czystki już teraz…Jak leci, Był już ktoś taki w historii… Jak się „załatwi” powiedzmy piętnastu, to wśród nich będzie na pewno ze dwóch lub trzech takich, którym się należało.

Nie rozumiem jak menadżerowie zarobili większe pieniądze niż zawodnicy, jeśli to prawda to dziś mamy efekt zarządzania klubem w zeszłym roku

Don Pedro

A gdzie takie coś wyczytałeś?

Yeti

To jakaś ściema , po co nam raport za 2018 ??? Qrwa o co tu chodzi ???

Don Pedro

Już byś chciał za 2019?

Andrzej

Napisałeś właśnie najdłuższy text 2019 roku. A to dopiero koniec maja. No ale już nic Cie nie przebije. Brawo Ty.

Andrzej

Najgłupszy oczywiście.
Autokorekta

Qbek

Kurde na transfery 800 tys. a to dopiero 3 liga.

1910 W

Niepotrzebne mecze o 19.10 przy sztucznym oświetleniu.które pali się jeszcze po meczu dodatkowo 2 godziny. To nie są KOSZTA ????????? Ktoś w ogóle myśli w tym klubie,czy tylko liczy frekwencję i nazywa się dyrektorem. Pamiętajcie…ludzie nie lubią jak ich kasa jest wyrzucana w BŁOTO. Niedługo zostaniecie z niczym bo zaufanie jest łatwo stracić,gorzej odzyskać.

Andrzej

To grajmy w październiku albo listopadzie o 12 w południe przy naturalnym świetle. Wtedy będziesz płakał,że z pracy nie możesz wyjść

WorstDayEver

560 tys na akademie – tylko???

Dino

W Ekstraklasie za taką kasę funkcjonują kluby.Tu już powinna być oszczędnośc 5 milionów.Ale jak zwykle ,najlepiej wydaje się nie te swoje talary…

1910 W

Jak ktoś uważnie poczytał to zauważył jak Niebiescy sobie poszaleli i inni też. Więcej na wynagrodzenia niż w ogóle w klubie mają. Raport jest uważam rzetelny. Za duże koszta organizacji meczów. To trzeba jakoś okroić….przecież w 3 lidze nie muszą być mecze przy sztucznym świetle….Są ważniejsze priorytety. I ogólnie działaj Zarządzie dalej. Uważam ,że koszta wynagrodzeń nie były złe . Tylko zawodnicy,żeby byli lepiej dobrani. I tniemy administracje,hostessy itd.Nie ma to tamto. WIDZEW to nie przytułek. RTS !!

Don Pedro

Dlatego tak potrzebny był awans, bo w wyższej lidze koszty organizacji meczu były by na zbliżonym poziomie, a przychody z VIP-ów, karnetów, itd. większe.

Ryszard
Ryszard
rafal

dotykanie Tarota w zlym sensie to jak grzebanie w trumnie Sobolewskiego. Spotkalem Tarota kilka razy na Pomorskiej w Łodzi, nie jestesmy jakimis kumplami ale kilka razy z nim rozmawialem. To wybitny czlowiek i gigantyczny kibic Widzewa dlatego nie boje sie go nawet porownac do Sobolewskiego bo Tarot jest tez ikona Widzewa

Miki

Smutne ale niestety prawdziwe. Prawda jest taka że to Stamirowski i Brzeziński podejmują kluczowe decyzje a korpo prezes tylko je przyklepuje wygłasza.

Imię1910

Pani sekretarka 7 koła na rękę zarabiała. A Tarot może zostać spikerem, nie musi być dyrektorem z dyrektorską pensją.

Robert

Witam wszystkich. Po przejrzeniu raportu nasuwa się podstawowe pytanie. Dlaczego dane za rok 2018 porównywane są z danymi dostępnymi ale za rok 2017, które zostały przygotowane przez firmę Deloitte w raporcie pt. „Raport 1 Liga finansowa Finansowe zaplecze Ekstraklasy”? I tak np. Ruch i Łęczna, która gra obecnie na 3 poziomie rozgrywek ma ujęte wynagrodzenia które częściowo dotyczy ekstraklasy (pół sezonu w ekstraklasie i pół sezonu w I lidze). Jaki jest sens porównywać dane Łęcznej z naszymi i jeszcze podkreślać wartość wynagrodzeń? Analogicznie sytuacja ma się do Ruchu i albo nawet do Olimpii, której dane obejmują wyłącznie tylko I ligę… Czytaj więcej »

Masło

Pytanie do twórców raportu ! W której rubryce jest umieszczona kwota wpływów z Wielkiej Orkiestry Widzewskiej pomocy dla akademii skoro szkolenie młodzieży jest deficytowe !!! W której rubryce są kwoty otrzymane od miasta na korzystanie ze stadionu ? Są tylko koszty ale wpływy w tymtemacie nie widać!!!!

ManiekS

A dajcie spokój z takimi rządami w klubie idą w ślady cacka. Mimo że kocham i wspieram nasz klub to karnetu teraz nie kupie aby pokazać tym dziadom że robią źle. Będę kupował bilety bo jakoś trzeba im pokazać nasze niezadowolenie a w ten sposób tylko można. Ile bym dał aby przyszedł tu jakiś prezes któremu zależy i odbudował nasz wielki Widzew ale z nimi ta sztuka się nie uda kibice po paru sezonach zrozumieją i dopiero stowarzyszenia zarządy dadzą komuś odbudować nasz klub ale na to potrzeba kilku lat bo teraz doją i doją.

Bastian

Piszecie mądrale, że to raport za 2018 rok i ten zarząd jeszcze nie pracował. To prawda. Niech zatem ten raport będzie raportem bazowym do porównania z tym za rok 2019. W 2018 był jeszcze prezes Klementowski za FREE i nie było tylu płatnych „pajaców” w zarządzie. Te przychody są jeszcze przychodami na fali entuzjazmu otumanionych perspektywą sukcesu kibiców. A na rozdymane koszty, czy też wyprowadzanie kasy z klubu te przychody pozwalały. A co będzie teraz? na pewno więcej kasy na pensje tumanów w zarządzie … zatem, kupujcie kibice karnety by raport za 2019 nie wyglądał gorzej …. haha :-)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress