10-lecie zgody w Białymstoku vol. 2

10 lipca 2015, 12:14 | Autor:

Jaga_Ruch

Co się odwlecze… to nie uciecze! Już w 5. kolejce Ekstraklasy drużyna „Niebieskich” zagra na wyjeździe z Jagiellonią. Kibice Ruchu i Widzewa zamierzają pojechać do Białegostoku w 2000 osób i świętować tam 10-lecie zgody!
Wielkie święto koalicji W&R miało się odbyć już 29 kwietnia, jednak wówczas chorzowianom odwieszono zakaz wyjazdowy. Ostatecznie w Białymstoku stawiło się na zakazie 350 fanatyków, lecz oczywiście nie tego wszyscy oczekiwali. 350 osób stworzyło wprawdzie niezłą atmosferę, ale biorąc pod uwagę, że na stadionie mogło się stawić 6 razy więcej gości…

» Wyjazd do Białegostoku na Facebooku

Terminarz nowego sezonu ekstraklasy daje możliwość do ponownej mobilizacji i ta właśnie wystartowała! Naszym celem jest stawienie się w Białymstoku w 2000 osób. Dokładny termin spotkania nie jest jeszcze znany, ale wiemy już, że Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy” zorganizuje wyjazd samochodowo-autokarowy.
Dla fanatyków Ruchu i Widzewa będzie to pierwsza oficjalna wizyta na nowym stadionie Jagiellonii. Obiekt został oddany do użytku 18 października 2014 roku i może pomieścić 22386 widzów.

Podczas meczu z Jagiellonią będziemy świętować 10-lecie sztamy z chorzowskim Ruchem, która powstała 16 kwietnia 2005 roku. Zostanie on rozegrany w ramach 5. kolejki ekstraklasy. Odbędzie się on w weekend 14-17 sierpnia (dokładny termin nie został jeszcze ustalony).

Foto i źródło: niebiescy.pl