Kiedy Widzew zacznie przygotowania?
10 lipca 2015, 16:20 | Autor: RyanW ekspresowym tempie udało się szefom Widzewa zarejestrować stowarzyszenie w Krajowym Rejestrze Sądowym i równie szybko uzyskać status kontynuatora 105-letniej historii klubu. Pośpiech jest tu niezbędny, bowiem do startu rozgrywek pozostało już coraz mniej czasu.
Łódzki Związek Piłki Nożnej na początku lipca przedstawił wstępne terminy inauguracji sezonu ligowego 2015/2016. Wynika z nich, że pierwsze mecze w IV lidze rozegrane zostaną najprawdopodobniej w drugi weekend sierpnia, a więc już za miesiąc! Jeśli Reaktywacja Tradycji Sportowych otrzyma we wtorek zgodę PZPN na grę na tym szczeblu, będzie mieć niewiele czasu na przygotowania do sezonu.
W klubie nie chcą więc za długo zwlekać i już w przyszłym tygodniu rozpocząć treningi. Od kilku dni z kandydatami do gry w Widzewie rozmawiał Witold Obarek, docelowo asystent, a być może do końca roku pierwszy trener zespołu. Większość zawodników uzależnia jednak pojawienie się na inauguracyjnych zajęciach od decyzji PZPN. Jeśli ta będzie pozytywna (wszystko na to wskazuje), w środę będzie można ruszać z przygotowaniami. Start planowany jest na 17:00.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki