Kiedy Widzew zacznie przygotowania?

10 lipca 2015, 16:20 | Autor:

trening_Turcja

W ekspresowym tempie udało się szefom Widzewa zarejestrować stowarzyszenie w Krajowym Rejestrze Sądowym i równie szybko uzyskać status kontynuatora 105-letniej historii klubu. Pośpiech jest tu niezbędny, bowiem do startu rozgrywek pozostało już coraz mniej czasu.

Łódzki Związek Piłki Nożnej na początku lipca przedstawił wstępne terminy inauguracji sezonu ligowego 2015/2016. Wynika z nich, że pierwsze mecze w IV lidze rozegrane zostaną najprawdopodobniej w drugi weekend sierpnia, a więc już za miesiąc! Jeśli Reaktywacja Tradycji Sportowych otrzyma we wtorek zgodę PZPN na grę na tym szczeblu, będzie mieć niewiele czasu na przygotowania do sezonu.

W klubie nie chcą więc za długo zwlekać i już w przyszłym tygodniu rozpocząć treningi. Od kilku dni z kandydatami do gry w Widzewie rozmawiał Witold Obarek, docelowo asystent, a być może do końca roku pierwszy trener zespołu. Większość zawodników uzależnia jednak pojawienie się na inauguracyjnych zajęciach od decyzji PZPN. Jeśli ta będzie pozytywna (wszystko na to wskazuje), w środę będzie można ruszać z przygotowaniami. Start planowany jest na 17:00.