Ben Dhifallah w Indonezji, Stawarczyk do Bydgoszczy

10 lipca 2015, 08:54 | Autor:

Mehdi_Ben_Dhifallah'

Na rynku transferowym pojawia się sporo nazwisk związanych w przeszłości z zespołem Widzewa. Co zrozumiałe, klubów szukają sobie ci gracze, którzy jeszcze wiosną tworzyli I-ligową drużynę z Łodzi, ale nie tylko oni. Popularnym „towarem” są też piłkarze występujący przy Piłsudskiego przed laty.

Jednym z głośniejszych transferów otwartego 1 lipca okienka jest dotychczas przeprowadzka Marcina Robaka. Niegdysiejszy król strzelców I ligi w widzewskich barwach zamienił Pogoń Szczecin na mistrza Polski – Lecha Poznań. Na drugim biegunie znajdują się z kolei Piotr Stawarczyk i Sławomir Szeliga. Obaj opuszczają ekstraklasę – pierwszy z nich przeniósł się z Ruchu Chorzów do Zawiszy Bydgoszcz, a drugi z Cracovii do III-ligowej Stali Rzeszów. Ekipę „Niebieskich” opuścił też Jakub Kowalski, który występować będzie w nowym sezonie w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Ciekawy transfer zaliczył też wychowanek Widzewa, Piotr Grzelczak. Nie mając szans na regularne granie w Lechii Gdańsk przeniósł się do walczącej w Europie Jagiellonii Białystok. Są też powroty: do Legii wraca wypożyczony z Warszawy do GKS Bełchatów Arkadiusz Piech, do Gdańska oddany na pół roku do Zawiszy Bartłomiej Pawłowski, a Mariusz Stępiński i Patryk Wolański do FC Nurnberg i FC Midtjylland, do których trafili właśnie z RTS.

Barwy zmieniają też stranieri. Ugo Ukah nie boi się kryzysu i przechodzi z Cukaricki Belgrad do greckiego Kallonisu, Słoweniec Denis Kramar do australijskiego Perth Glory, a Mehdi Ben Dhifallah przeniósł się do egzotycznej Indonezji, do drużyny Bali United Pusam.