M. Ferdzyn: „Teraz wszystko nabierze tempa”

9 lipca 2015, 16:59 | Autor:

Marcin_Ferdzyn

Dzisiejsze posiedzenie Zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej nie przyniosło żadnych sensacyjnych rozstrzygnięć. Zgodnie ze wszystkimi oczekiwaniami stowarzyszenie RTS Widzew Łódź zostało przyjęte w związkowe struktury. Mimo to dla Prezesa Marcina Ferdzyna był to bardzo ważny krok na drodze do odbudowy marki klubu.

Ferdzyn w rozmowie z WTM podkreślał, że choć wszyscy spodziewali się pozytywnych decyzji, ma to jednak swój wydźwięk. „Wszyscy bardzo się cieszymy. Nasze działania, jakie wykonaliśmy w ostatnich dniach, przyniosły pozytywny efekt. Łódzki Związek Piłki Nożnej przychylił się do wszystkich naszych wniosków. Już dziś można powiedzieć, że zostaliśmy uznani przez ŁZPN, jako kontynuator tradycji 105-letniego Widzewa. Dzięki temu możemy wystartować w A klasie, ale też dużo łatwiej będzie nam się prowadziło rozmowy z partnerami” – nie krył radości.

Prezes kolejny raz zapowiadał, że celem jest jednak start od IV ligi. „Przed nami kolejny etap starań o IV ligę. 14 lipca zbierze się Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej, który będzie decydował o tym, czy będziemy mogli występować w przyszłym sezonie właśnie na tym poziomie rozgrywkowym. Ze słów Edwarda Potoka [Prezes ŁZPN – przyp. WTM] wynika, że szanse na to są bardzo duże. Musimy jednak poczekać do wtorku na formalne potwierdzenie tych przypuszczeń” – przyznał.

Dzisiejsze decyzje ŁZPN sprawią, że tempa nabiorą także działania na niwie sportowej. „Czasu jest mało, ale uważam, że zdążymy odpowiednio przygotować się do sezonu. Mam kandydata na trenera. To widzewiak z krwi i kości, ale nigdy w Widzewie nie pracował na takim stanowisku. Co prawda ma on ważną umowę ze swoim obecnym klubem, ale będzie rozmawiał o jej skróceniu. Jeśli się nie uda, jego obowiązki przez najbliższe pół roku będzie sprawował asystent, którego już mamy” – zapowiedział.

Wkrótce wyjaśni się też, gdzie drużyna Widzewa będzie rozgrywała swoje spotkania. Najbliżej jest jej do stadionu SMS. „Nie będziemy ukrywać, że bardzo chcemy grać na obiekcie przy ul. Milionowej. To nasz priorytet, chociaż nie mogę dzisiaj powiedzieć, że jest to już przesądzone. Będziemy wkrótce rozmawiać na temat finalizacji tego tematu. Bez podpisanych umów z Prezesem SMS nie możemy jednak niczego przesądzić. Teraz, gdy mamy już członkostwo w ŁZPN i jesteśmy blisko IV ligi, wszystko powinno nabrać tempa” – kończy Marcin Ferdzyn.