Jeden kandydat na trenera Widzewa

9 lipca 2015, 16:39 | Autor:

RTS_konferencja

Piotr Szarpak był pierwszą osobą, jaką szefowie „nowego” Widzewa widzieli w roli trenera budowanej drużyny. Temat jednak upadł ze względu na zobowiązania Szarpaka w Nerze Poddębice i ważną jeszcze przez pół roku umowę ze świeżo upieczonym III-ligowcem.

Zamknięcie rozmów z jedną z klubowych ikon lat 90. nie oznacza jednak, że Marcin Ferdzyn i spółka zostali na lodzie. Przeciwnie, byli też inni kandydaci, a w tej chwili jeden z nich ma największe poparcie. Prezes Widzewa ma mocnego faworyta do tej roli, ale nie chce zdradzać nazwiska. Powodem jest fakt, że trener jest w podobnej sytuacji, co Szarpak – do końca roku związany jest kontraktem ze swoim obecnym klubem.

Jak dowiedział się WTM, jest jednak szansa, że uda mu się umowę rozwiązać, co skutkowałoby natychmiastowym objęciem obowiązków. Jeżeli nie, to do czasu wygaśnięcia umowy pierwszym trenerem Widzewa będzie jego asystent. Ten jest już wybrany i od pewnego czasu prowadzi rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby współtworzyć nową drużynę.