Oficjalnie: Nowy RTS kontynuatorem tradycji Widzewa!

9 lipca 2015, 16:09 | Autor:

rts3

To już oficjalne! Łódzki Związek Piłki Nożnej, na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu, przyjął stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź w swoje struktury. To jednak nie wszystko, w ŁZPN uznano również, że nowy podmiot ma prawo do kontynuowania 105-letniej historii łódzkiego klubu!

Ta druga decyzja otwiera dalszą drogę dla konstruowanego w Łodzi zespołu. Póki co dostał on zgodę na grę w rozgrywkach organizowanych przez łódzki związek – i to od razu w A klasie – ale to nie zaspokaja potrzeb włodarzy Widzewa. Ich ambicją jest występowanie w najwyższej klasie, a przepisy pozwalają na przesunięcie drużyny maksymalnie do IV ligi.

Zgodę na to wyrazić może jedynie Polski Związek Piłki Nożnej. Szansa na podjęcie takich kroków nadarzy już 14 lipca, podczas posiedzenia Zarządu PZPN. WTM dowiedział się, że ŁZPN wystosuje odpowiedni wniosek do warszawskiej centrali. Jeżeli ta da we wtorek zielone światło, Reaktywacja Tradycji Sportowych będzie mogła wybiec w sierpniu na IV-ligowe boiska.