21 klubów z licencją na II ligę. Wśród nich Widzew

26 czerwca 2020, 12:12 | Autor:

W czwartek, 25 czerwca, miało miejsce posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, podczas którego debatowano nad przyznaniem licencji na występy w II lidze w sezonie 2020/2021. Łącznie, otrzymało ją dwadzieścia jeden klubów.

Wśród nich jest oczywiście Widzew, co było tylko formalnością, ponieważ łodzianie już wcześniej dostali licencję na grę w I lidze. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, wszystkie zespoły objęte zostały jednak nadzorem finansowym. Część otrzymała też dodatkowo inne rodzaje nadzorów. Licencji odmówiono Legionovii Legionowo, a wniosek Skry Częstochowa zostanie rozpatrzony w późniejszym terminie.

Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

25 czerwca 2020 roku, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski:

1. Klubów II ligi o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021;

2. Klubów III ligi o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021;

3. Klubu Radomiak Radom o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach I ligi w sezonie 2020/2021;

4. Klubu Górnik Łęczna o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach Ekstraligi kobiet oraz rozgrywkach Klubowych UEFA kobiet w sezonie 2020/2021.

Komisja podjęła następujące decyzje:

1. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021 klubom:

Błękitni Stargard, Bytovia Bytów, Elana Toruń, Garbarnia Kraków, GKS Katowice, Górnik Łęczna, Górnik Polkowice, Lech II Poznań, Pogoń Siedlce, Resovia Rzeszów, Stal Rzeszów, Widzew Łódź, Stal Stalowa Wola, Olimpia Elbląg, KKS Kalisz, Sokół Ostróda

2. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021 z nadzorem infrastrukturalnym klubom:

Znicz Pruszków, Gryf Wejherowo, Motor Lublin, Śląsk II Wrocław

3. Przyznać klubowi Hutnik Kraków licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021 na stadionie Garbarni Kraków z nadzorem infrastrukturalnym, sportowym oraz z zakresu personelu i administracji;

4. Nie przyznać klubowi Legionovia Legionowo licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach II ligi w związku z niespełnieniem kryterium F.01;

5. Przyznać klubowi Radomiak Radom licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach I ligi w sezonie 2020/2021 na stadionie zastępczym w Puławach z nadzorem infrastrukturalnym;

6. Przyznać klubowi Górnik Łęczna licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraligi w sezonie 2020/2021 i licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Klubowych UEFA w sezonie 2020/2021.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.

Decyzje licencyjne w stosunku do klubów GKS Bełchatów oraz Skra Częstochowa zostaną podjęte w przyszłym tygodniu. Komisja wyznaczyła Klubom termin na uzupełnienie niezbędnej dokumentacji.

Od powyższych decyzji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.

4
Dodaj komentarz

2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RTS

ludzie co nasc obchodzi 2 liga widzew to 100 procentowy przedstwiciel 1 ligi

Bogdan

Nie mów hop dopoki nie przeskoczysz.Juz raz( rok temu)podobnie było.Teraz zaczyna się podobnie krecić (albo ktosie to robią).

Hoover

guzik mnie obchodzi jakaś 2 liga

Tomson Adler

Wracają do starego nazewnictwa EX-1 liga,2 liga=2 liga. Jeśli coś pomyliłem-można poprawić(być może od następnego sezonu).

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress