380 kibiców Widzewa pod stadionem Błękitnych

2 grudnia 2019, 17:20 | Autor:

Ponad 900 kilometrów pokonali w sobotę kibice Widzewa, którzy wybrali się na wyjazdowy mecz z Błękitnymi Stargard. Niestety, na stadion nie było im dane wejść. W drodze powrotnej spotkali się za to z piłkarzami łódzkiego klubu.

Poniżej prezentujemy relację z wyjazdu autorstwa „Wiary spod Zegara”:

Rundę jesienną kończymy wyjazdem do Stargardu, oddalonego od Serca Łodzi o 467 kilometrów. Nie zważając na otrzymany zakaz oficjalnego uczestnictwa w tym meczu, wczesnym rankiem lub jak kto woli – w środku nocy, czterema autokarami, dwoma busami oraz w kilka aut ruszyliśmy na najdalszy wyjazd bieżącego sezonu.

Pod stadion Błękitnych, w sile 380 osób docieramy na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem. Mimo wcześniejszych zapewnień włodarzy miejscowego klubiku, którzy początkowo obiecali wpuścić nas na obiekt, finalnie nie udało nam się zwiedzić tamtejszego sektora gości. Po kilku okrzykach zza ogrodzenia zawinęliśmy w drogę powrotną. Piłkarze zrobili swoje pokonując gospodarzy 1-3, dzięki czemu przerwę zimową spędzimy w tabeli na fotelu lidera – oby do końca sezonu!

W drodze powrotnej dostajemy telefon z autokaru naszej drużyny z zapytaniem, czy poczekamy na nich na jednym z postojów. Przystajemy na te propozycję i po godzinnym oczekiwaniu wspólnie świętowaliśmy zwycięstwo na półmetku rozgrywek. Przy okazji piłkarze podziękowali nam za wsparcie w tym oraz pozostałych meczach i mogliśmy ruszać w dalszą drogę, by kilka minut po godzinie 23 wrócić do Łodzi. Szacunek dla wszystkich obecnych, którzy mimo stojącego pod znakiem zapytania wejścia do klatki wybrali się na ten 20-godzinny wyjazd.

Jak się okazało w trakcie naszego powrotu, kilkanaście osób jadących na własną rękę pociągiem rejsowym zostało trafionych przez Lecha, który na jednej ze stacji wparował do wagonu, którym podróżowali. Osoby te zostały lekko obite, dzielnie się broniąc oraz nie tracąc żadnych barw. Za samowolkę w wyborze transportu i złamanie naszego wyjazdowego regulaminu zostaną wobec nich wyciągnięte konsekwencje.

Piłka nożna bez policji!

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x