A. Radwański: „Każde dobre zagranie mnie pobudza”
2 grudnia 2019, 20:26 | Autor: Kamil
Kolejne dobre zawody w barwach Widzewa zaliczył Adam Radwański. Pomocnik łódzkiego klubu nie tylko dzielił i rządził w środku pola, ale też otworzył wynik meczu w Stargardzie, zdobywając ładną bramkę po dograniu Kornela Kordasa.
Piłkarz przyznał, że widzewiacy rozkręcali się w miarę trwania spotkania. „Od początku wiedzieliśmy, że to ciężki teren. W pierwszych minutach Błękitni zepchnęli nas do defensywy, a my musieliśmy oswoić się z murawą. Im dalej w mecz, tym wyglądało to lepiej. To my konstruowaliśmy akcję, mieliśmy dużo prób i w końcu udało nam się strzelić bramkę” – powiedział w pomeczowej rozmowie Radwański.
Od momentu, gdy w środku pola znalazł się dodatkowy zawodnik, gra podopiecznych Marcina Kaczmarka wygląda coraz lepiej. „Nasz środek pola prezentuje się coraz lepiej. Jest duża wymienność pozycji, ja gram na dziesiątce, ale często schodzę też niżej po to, by robić zamieszanie. Koledzy mają wtedy dużo opcji do podania. Dobrze to wygląda” – przyznał pomocnik.
Radwański kilka meczów temu wywalczył miejsce w jedenastce i póki co nie zamierza go oddawać. „Gdy trener na mnie stawia, staram się to wykorzystać i pokazać z jak najlepszej strony, a każde dobre zagranie tylko mnie pobudza. Cieszę się, że dostałem szansę” – stwierdził 21-latek.
Piłkarze Widzewa zakończyli rozgrywki zgodnie z planem, na pierwszym miejscu. Droga do tego nie była jednak łatwa. „Założenie było takie, żeby skończyć rok na pozycji lidera i to nam się udało. Po drodze były różne momenty, ale ostatecznie pokazaliśmy, że zmierzamy we właściwym kierunku” – zakończył Adam Radwański.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki
Najważniejsze to skończyć rundę wiosenną na pozycji lidera. Teraz to jest mało ważne.
Adaś jeszcze dużo pracy przed tobą.
Uważam ,że w końcówce rundy jeden z najlepszych naszych zawodników.