7 Widzewiaków w Zdzieszowicach

14 marca 2012, 18:13 | Autor:

7 fanatyków Widzewa wsparło dziś Ruch Chorzów na pucharowym meczu w Zdzieszowicach (woj. opolskie). „Niebiescy” zwyciężyli miejscowy Ruch 4:1.

Była to już druga konfrontacja tych drużyn na szczeblu Pucharu Polski. Przed rokiem chorzowianie wygrali w Zdzieszowicach 3:1. Tym razem los złączył ich dopiero w 1/4 finału i nie był to spacerek dla faworyzowanych gości. To miejscowi piłkarze jako pierwsi trafili do siatki i korzystny dla nich wynik 1:0 utrzymywał się aż do 72min. Wówczas wyrównał Malinowski, a następnie „Niebiescy” strzelili jeszcze podmęczonemu rywalowi 3 bramki (Grodzicki oraz dwukrotnie Janoszka).

Mecz obserwował komplet publiczności. Do Zdzieszowic dotarła też grupa kibiców Ruchu w liczbie 300, w tym 7 Widzewiaków. Na sektor weszło 260 fanów, ok. 40 przestało mecz za „klatką”. Chorzowianie prowadzili średniej jakości doping, rozkręcili się dopiero w końcowym kwadransie, kiedy ożywiła ich dużo lepsza gra piłkarzy.

Miejscowi utworzyli niewielki, kilkudziesięcioosobowy młynek i powiesili 2 flagi. Jest to grupa utożsamiająca się z zabrzańskim Górnikiem, toteż doszło do kilku „pozdrowień” między ekipami. „Niebiescy” celowali w KSG, a zdzieszowicki Ruch w koalicję W&R.

Warto też nadmienić, że w 54min meczu gospodarze przerwali na minutę doping dla swojej drużyny skandując nazwisko Włodzimierza Smolarka.