ROW nie zdobył jeszcze punktu w Łodzi

9 marca 2019, 11:21 | Autor:

Po raz szósty w historii zagrają dziś ze sobą drużyny Widzewa i ROW Rybnik. Starcia w Łodzi nigdy nie należały dla gości do najprzyjemniejszych. Nie zdobyli w nich jeszcze bowiem ani jednego punktu.

Pierwszy mecz tych dwóch zespołów odbył się w rundzie jesiennej sezonu 1975/1976, tuż po awansie łodzian do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wynik otworzył już w pierwszej minucie spotkania Ryszard Kowenicki. Później podwyższył Zbigniew Boniek, a na kontaktowe trafienie Edwarda Lorensa odpowiedział ponownie Kowenicki i gospodarze wygrali 3:1. Niestety, w rewanżu górą był ROW, który zwyciężył 2:1.

Podziałem punktów zakończyło się trzecie starcie łodzian z rybniczanami. Na Górnym Śląsku goście dwukrotnie wychodzi na prowadzenie, najpierw po golu Henryka Dawida, a później Tadeusza Błachny. Rywale za każdym razem jednak odpowiadali, ostatecznie remisując 2:2. Rewanżowy mecz był dla widzewiaków dużo łatwiejszy. Podobnie jak półtora roku wcześniej, wygrali oni 3:1, a tym razem do siatki trafiali Andrzej Możejko, Dawid i Zdzisław Rozborski.

Po sezonie 1976/1977 ROW spadł z I ligi, a drogi obu zespołów rozeszły się na… aż 41 lat! Dopiero w sierpniu poprzedniego roku strony spotkały się ponownie. Mecz nie zaczął się dobrze dla podopiecznych Radosława Mroczkowskiego, bo przed przerwą bramkę dla drużyny z Rybnika zdobył Jan Janik. W drugiej połowie szybko odpowiedzieli na szczęście Konrad Gutowski do spółki z Radosławem Sylwestrzakiem, ale ostatnie słowo należało i tak do gospodarzy. Gola na wagę jednego punktu zdobył Krystian Kujawa.

Widzew nigdy zatem nie wygrał w Rybniku, a ROW nigdy nie zdołał zrobić tego w Łodzi, co więcej, nie zdobył tam nawet jednego punktu. Oby ta passa została dziś podtrzymana!

Bilans spotkań Widzewa z ROW:

1. 28.09.1975, Widzew Łódź – ROW Rybnik 3:1 (Kowenicki x2, Boniek – Lorens)
2. 17.04.1976, ROW Rybnik – Widzew Łódź 2:1 (Kuberski, Szymura – Kowenicki)
3. 26.09.1976, ROW Rybnik – Widzew Łódź 2:2 (Duda, Kuberski – Dawid, Błachno)
4. 16.04.1977, Widzew Łódź – ROW Rybnik 3:1 (Możejko, Dawid, Rozborski – Zdebel)
5. 22.08.2018, ROW Rybnik – Widzew Łódź 2:2 (Janik, Kujawa – Gutowski, Sylwestrzak)

Bilans: 2 wygrane Widzewa, 2 remisy, 1 wygrana ROW. Bramki: 11:8 dla Widzewa