Widzew Łódź – Ner Poddębice 5:0 (2:0)

9 marca 2019, 13:38 | Autor:

Na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu Widzewa z ROW Rybnik, swoje spotkanie rozegrali piłkarze, którzy nie znaleźli się w osiemnastce na ligowe starcie. Dublerzy pewnie pokonali IV-ligowy Ner Poddębice 5:0, po hat-tricku Kacpra Falona i dwóch bramkach Macieja Kazimierowicza.

Trener Radosław Mroczkowski miał do dyspozycji dziesięciu graczy pierwszej drużyny. Na boisku pojawili się Grzegorz GibkiMarcin KozłowskiTomasz WełnaMarcel PięczekJakub KmitaMaciej Kazimierowicz, Kohei KatoSimonas Paulius Marcel Stefaniak. Wyjściową jedenastkę dopełnił Jakub Jasiński.

Spotkanie rozpoczęło się od sporej przewagi łodzian. Pierwszą dobrą szansę miał Paulius, któremu dokładnie dograł Jasiński, ale Litwin uderzył nad bramką. Później Kmita podał do Falona, ale strzał został zablokowany. Ten pierwszy zawodnik mógł po kilku minutach otworzyć wynik spotkania, lecz uderzył w słupek, a futbolówka wyszła w pole.

W 27. minucie w końcu widzewiakom udało się trafić do siatki. Uczynił to Falon, któremu asystował Jasiński. Po chwili na 2:0 powinien podwyższyć Paulius, jednak strzelił wprost w dobrze spisującego się bramkarza Neru. Drugiego gola udało się za to zdobyć Falonowi, który w 37. minucie wykorzystał fatalny błąd jednego z obrońców. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Od początku drugiej połowy widzewiacy chcieli strzelać kolejne bramki. W 52. minucie wyprowadzili świetny kontratak, a w sytuacji sam na sam znalazł się Falon. Bramkarz musiał ratować się faulem w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kazimierowicz. W kolejnych akcjach gospodarze przeważali, ale brakowało im dobrego wykończenia.

Czwartego gola udało się łodzianom zdobyć w 79. minucie. Fantastycznym rajdem popisał się wprowadzony po przerwie Marcel Sieroń, który dograł w pole karne, wprost do Falona. Ten zaś nie miał żadnego problemu, by skompletować hat-tricka. To nie był jednak jeszcze koniec. Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem wynik na 5:0 ustalił Kazimierowicz, ponownie trafiając z jedenastego metra.

27’, 37’, 79’ Falon, 52’ (k), 86′ (k) Kazimierowicz

Gibki – Kozłowski, Wełna (65’ Cieślak), Pięczek – Kmita, Kazimierowicz, Kato, Paulius, Stefaniak – Falon – Jasiński (65’ Sieroń)

Rezerwowy: Rutkowski