Wysoka przegrana rezerw

9 marca 2019, 16:34 | Autor:

Nieudane popołudnie mają za sobą piłkarze rezerw Widzewa. W przedostatnim zimowym sparingu podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego przegrali z występującym w A-klasie KKS Koluszki aż 2:5.

Od pierwszych minut to goście spisywali się nieco lepiej. Już w 5. minucie powinni objąć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam dobrze interweniował Adrian Wędzonka, który wybił piłkę zawodnikowi KKS. Po kwadransie błąd popełnił Kamil Owczarczyk, który stracił futbolówkę w groźnej sytuacji. Dopadł do niej Jakub Perek i ni to strzelił, ni to dośrodkował. Niestety, fatalnie zachował się Patryk Kuczborski, w zasadzie samemu wbijając ją do własnej bramki.

Sześć minut później było już 1:1. Wrzutka Dawida Telestaka trafiła na głowę Jacka Jankowskiego, który nie zrozumiał się z bramkarzem i zaliczył samobójcze trafienie. Na odpowiedź zawodników z Koluszek nie trzeba było niestety długo czekać. Po wrzucie z autu świetnie zastawił się Perek i oddał strzał po ziemi, pokonując po raz drugi tego dnia Kuczborskiego. Jeszcze przed przerwą widzewiacy mogli wyrównać, lecz Krystian Marcioch z bliska uderzył wprost w bramkarza.

Po przerwie podopieczni trenera Grzeszczakowskiego ruszyli do ataku, ale szybko dostali kolejny cios. W 55. minucie zza pola karnego uderzył Jakub Sztuka, a piłka dość szczęśliwie wpadła do siatki. Na tym przyjezdni nie zamierali poprzestać. Po nieco ponad godzinie gry KKS wyprowadził kontratak, który bez problemu zakończył Perek, mijając Kuczborskiego i kompletując hat-tricka. Widzew odpowiedział cztery minuty później, gdy po dośrodkowaniu Kamila Drążczyka głową do bramki trafił Ernest Ławniczak.

Źle dysponowany był bramkarz łodzian i szybko sprezentował gościom kolejnego gola. W 69. minucie Kuczborski minął się z piłką, a na listę strzelców, po raz czwarty tego popołudnia, wpisał się Perek. W późniejszych fragmentach spotkania widzewiacy próbowali jeszcze powalczyć o kolejne gole, ale brakowało im skuteczności. Swoje okazje mieli Kamil Piskorski czy Dawid Telestak, jednak mecz zakończył się wygraną drużyny z Koluszek 5:2.

Ostatni zimowy sparing piłkarze Widzewa zagrają w przyszły weekend. Ich rywalem będzie zespół ze skierniewickiej ligi okręgowej, GLKS Wołucza.

Widzew II Łódź – KKS Koluszki 2:5 (1:2)
21′ Jankowski s., 66′ Ławniczak – 15′, 27′, 62′, 69′ Perek, 55′ Sztuka

Kuczborski – Malinowski, Mamełka, Wędzonka, Drążczyk – Owczarczyk (80′ Sejdak), Piskorski, Karpicki, Telestak – Marcioch (67′ Kardas) – Jatczak (55′ Ławniczak, 73′ Nieśmiałek)