Chude lata widzewskiej Piłki nożnej.
30 października 2007, 22:37 | Autor: RyanNastąpiły lata chude dla widzewskiej Piłki nożnej. Pogarszająca się sytuacja ekonomiczna państwowych zakładów pracy, które sponsorowały Widzew, nie pozwoliła klubowi na rozwinięcie szerszych lotów. Do głębokiego kryzysu doszło w 1988 r., kiedy na skutek decyzji politycznej (zebranie sprawozdawczo – wyborcze okazało się farsą) zmieniony został gruntownie zarząd RTS. Musiał odejść prezes Ludwik Sobolewski i jego najbliżsi współpracownicy, którzy mieli już opracowany długofalowy plan działania odbudowy widzewskiej Piłki. Nowi ludzie kierujący klubem nie zdali egzaminu. Piłka nożna w Widzewie chyliła się coraz bardziej po równi pochyłej. „Sobolewski wróć, czeka Łódź!” – wznosili okrzyki kibice RTS. Żądania kibiców zbiegły się z protestem części działaczy i pracowników RTS, którzy krytykowali niedotężność ludzi kierujących klubem. Ludwik Sobolewski nie za bardzo chciał przyjąć propozycję powrotu. Był rok 1990 następowały w Polsce zmiany ustrojowe, dla sportu wyczynowego nastawały bardzo ciężkie czasy. Brakowało sponsorów. „Nie mogę zapewnić, że zdołam uratować drużynę przed spadkiem do II ligi – tłumaczył były wówczas prezes RTS. Całe odium spadnie potem na mnie”.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska