Zapowiedź 28. kolejki II ligi

27 czerwca 2020, 10:28 | Autor:

W samo południe rozpocznie się dziś 28. kolejka II ligi. Najbliższa seria gier obfitować będzie w ciekawe mecze, które mogą nieco pozmieniać układ czołówki tabeli. Kibice Widzewa będą śledzić wydarzenia nie tylko w Polkowicach, ale też na kilku innych stadionach.

Już o 12:00 do rywalizacji przystąpią dwie drużyny walczące do awans do I ligi. GKS Katowice mierzyć się będzie we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań, a Resovia w Legionowie z tamtejszą Legionovią. Jeżeli podopieczni Rafała Góraka wygrają, to na co najmniej dobę zrównają się punktami z pierwszym Widzewem. Dla rzeszowian starcie z outsiderem będzie z kolei ostatnią szansą, by jeszcze włączyć się do rywalizacji o miejsce w najlepszej dwójce na koniec sezonu.

Kolejne spotkania odbędą się już późniejszym popołudniem. O 16:00 ciekawie powinno być w Elblągu, gdzie ambitna Olimpia zagra z Błękitnymi Stargard. Co ciekawe, żaden z tych zespołów nie zgłasza aspiracji do awansu – pomimo niezłego miejsca w tabeli, oba kluby nie złożyły wniosków licencyjnych, co definitywnie zamyka im drogę do I ligi w przyszłym sezonie. Na boisku z całą pewnością jednak nikt nie odpuści.

Trzy kolejne mecze rozpoczną się o 17:00. Pogoń Siedlce rywalizować będzie z Elaną Toruń, Stal Rzeszów ze Zniczem Pruszków, a Stal Stalowa Wola z Garbarnią Kraków. Podopieczni Łukasza Surmy są już w strefie spadkowej, z kolei pozostałe drużyny mają nad nią niewielką przewagę. Każda strata punktów może spowodować osunięcie się do niej, więc wszyscy będą walczyć jak o życie.

Tylko matematyczne szanse na utrzymanie ma za to Gryf Wejherowo, a dziś po południu najprawdopodobniej całkowicie je straci. Na drodze zawodników z północy Polski stanie Skra Częstochowa, która ostatnio przerwała swoją świetną serię. O zupełnie inną stawkę toczyć się będzie ostatni z sobotnich pojedynków. Górnik Łęczna podejmie świetną wiosną Bytovię Bytów, a zwycięzca bardzo poprawi swoją sytuację w tabeli.

28. kolejka zakończy się w niedzielę, gdy o 13:05 Górnik Polkowice zmierzy się z zasiadającym od dłuższego czasu w fotelu lidera II ligi łódzkim Widzewem. To jedyne spotkanie, które zaplanowane zostało na ten dzień. Nic zresztą dziwnego, bo następna seria gier rozegrana zostanie już w środę.