Ampfutboliści Widzewa przegrali z Wartą

27 czerwca 2020, 15:40 | Autor:

Pierwszy, historyczny mecz na własnym terenie mają za sobą piłkarze sekcji amp futbolu Widzewa. Niestety, podopieczni Rafała Chorążego nie sprostali dużo bardziej doświadczonemu przeciwnikowi i ostatecznie przegrali towarzysko z Wartą Poznań 0:2.

Od samego początku widoczna była spora przewaga zawodników Warty. Goście tworzyli sobie coraz to nowe sytuacje do otworzenia wyniku, ale dobrze dysponowany był stojący między słupkami Rafał Jon, który w efektownym stylu obronił kilka groźnych uderzeń rywali. Niestety, w 13. minucie skapitulował, przepuszczając strzał Dawida Nowaka.

Widzew doszedł do głosu dopiero w samej końcówce pierwszej połowy. Najpierw uderzenie Kamila Lewandowskiego odbił bramkarz poznanian, a w ostatniej akcji główkować próbował Piotr Tomaszewski, jednak nie trafił czysto w piłkę. Chwilę później zabrzmiał gwizdek sędziego i do przerwy utrzymywał się wynik 0:1.

W drugiej części spotkania obraz gry niestety się nie zmienił. Dużo częściej przy piłce byli zawodnicy z Wielkopolski, jednak świetnie bronił Mateusz Kowalczyk, który w przerwie zastąpił Jona. Podobnie jak w pierwszej połowie, i tym razem napór Warty przyniósł efekt. W 41. minucie jeden z przyjezdnych zdecydował się na rajd lewą stroną i podał do środka, a wynik podwyższył Mateusz Warakomski.

W końcówce widzewiacy rzucili się do ataku, starając się zdobyć przynajmniej honorową bramkę. Dobrą szansę miał Kamil Kwiatkowski, który wykonywał rzut wolny, jednak dość mocno spudłował. Później dwie szanse miał jeszcze Sebastian Idowski, lecz najpierw ubiegł go obrońca rywali, a później na wysokości zadania stanął bramkarz poznanian.

Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Warty 2:0. Dla obu drużyn było to przetarcie przed zaplanowanymi na przyszłą niedzielę rozgrywkami Pucharu Polski. Oprócz łodzian i poznanian, w stolicy Wielkopolski będą też rywalizowali zawodnicy Husarii Kraków.

Widzew Łódź – Warta Poznań 0:2 (0:1)
13′ Nowak, 41′ Warakomski

Jon, Kowalczyk – Aleksejew, Lewandowski, Kwiatkowski, Budner, Wieczorek, Jarosławski, Tomaszewski, Idowski, Plicha