Rywale znów potracili punkty

27 czerwca 2020, 14:05 | Autor:

Znakomite wieści napłynęły wczesnym popołudniem z dwóch ligowych boisk. Od godziny 12:00 o punkty rywalizowali dwaj kontrkandydaci Widzewa do awansu i obaj stracili punkty. Dzięki temu łodzianie mogą umocnić się na prowadzeniu.

Znów na kilkanaście godzin punktami mogli zrównać się z podopiecznymi Marcina Kaczmarka zawodnicy GKS Katowice. Wystarczyło wygrać z rezerwami Lecha Poznań tak, jak dokonali tego w poprzednią niedzielę czerwono-biało-czerwoni. Choć wicelider do końca walczył o zwycięstwo, ostatecznie z Wronek wracać będzie z niczym.

Do przerwy 1:0 prowadził „Kolejorz”, później goście odrobili straty. I to dwukrotnie, bo przy stanie 2:1 dla poznaniaków, w 88. minucie do remisu doprowadzili Ślązacy. Wszystko na marne, ponieważ w szóstej doliczonej minucie gry wygraną zapewnił Lechowi II autor dwóch trafień – Filip Szymczak.

Dla katowiczan był to czwarty z rzędu wyjazdowy mecz bez zwycięstwa. Zamiast marzeń o dogonieniu Widzewa, gracze Rafała Góraka muszą teraz oglądać się za siebie. O godzinie 17:40 swoje spotkanie zaliczy bowiem trzeci w tabeli Górnik Łęczna. Jeżeli pokona przed własną widownią Bytovię Bytów, znajdzie się na drugiej pozycji.

Równie dobre dla widzewiaków informacje dotarły z Legionowa. Będąca jedną nogą w III lidze Legionovia, która na obecną chwilę nie ma licencji na grę na trzecim szczeblu rozgrywkowym, dzielnie walczyła u siebie z będącą w dużym dołku Resovią. Ostatecznie zawody zakończyły się bezbramkowym remisem, który gospodarzom da jedynie małą satysfakcję, za to rzeszowianom utrudni pogoń za prowadzącą dwójką.

Jeśli Widzew ogra w niedzielę Górnik Polkowice, powiększy przewagę nad GKS do sześciu, a nad Resovią aż do jedenastu punktów. Jest więc o co walczyć.