Poznaliśmy arbitra meczu ze Stalą
5 kwietnia 2023, 16:34 | Autor: Bercik
Polski Związek Piłki Nożnej opublikował obsadę sędziowską 27. kolejki Ekstraklasy. Dowiedzieliśmy się z niej, że do poprowadzenia sobotniego spotkania pomiędzy Widzewem Łódź a Stalą Mielec wyznaczony został Łukasz Kuźma z Białegostoku.
31-latek już od kilku sezonów rozstrzyga na poziomie centralnym. Pierwszy kontakt z widzewiakami miał jeszcze w III lidze, a po raz ostatni mecz z udziałem piłkarzy RTS prowadził w bieżącym sezonie podczas domowej potyczki z Wartą Poznań. Dwukrotnie był rozjemcą w meczach mielczan – oba te spotkania piłkarze Stali wygrali.
W nadchodzącym starciu na liniach z Kuźmą pracować będą Arkadiusz Kamil Wójcik oraz Tomasz Niemirowski, a sędzią technicznym spotkania będzie Piotr Rzucidło. System VAR obsługiwać będą natomiast Damian Sylwestrzak i Marcin Borkowski.
Obsada sędziowska 27. kolejki Ekstraklasy:
Górnik Zabrze – Korona Kielce, Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk, Damian Sylwestrzak (Wrocław)
Lech Poznań – Warta Poznań, Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Miedź Legnica – Legia Warszawa, Damian Kos (Wejherowo)
Pogoń Szczecin – Cracovia, Bartosz Frankowski (Toruń)
Radomiak Radom – Raków Częstochowa, Jarosław Przybył (Kluczbork)
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice, Karol Arys (Szczecin)
Widzew Łódź – Stal Mielec, Łukasz Kuźma (Białystok)
Wisła Płock – Zagłębie Lubin, Paweł Malec (Łódź)







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
chyba po pojutrze
on większych błędów jako sędzia przy naszych meczach nie robił, także trzymamy kciuki za naszych, kiedyś musimy wygrać ;)
Sylwestrzak na VAR odbierze nam ten pkt z Krakowa
Dobrze,że nie VARciniak.