Hanousek i Pawłowski blisko nowych umów?

8 stycznia 2024, 08:26 | Autor:

Z końcem czerwca wygasają umowy aż siedemnastu zawodnikom Widzewa. Negocjacje z kluczowymi piłkarzami trwały i wygląda, że zaczynają spływać dobre wieści. Nowe umowy mają prolongować Marek Hanousek oraz Bartłomiej Pawłowski!

Władze czerwono-biało-czerwonych zapowiedziały wzmocnienia pierwszego składu w trakcie zimowej przerwy między rundami. Nie chodzi jednak tylko o sprowadzenie nowych piłkarzy do Łodzi, ale też o przedłużenie wygasających w czerwcu tego roku kontraktów niektórych zawodników. Jak poinformował na platformie X dziennikarz Sport.pl Jakub Serafin, nowe umowy z łódzkim klubem zdecydowali się podpisać Marek Hanousek oraz Bartłomiej Pawłowski.

W przypadku Hanouska, nie jest to zupełnie nowa informacja. Czech przed kilkoma dniami dawał do zrozumienia, że jego rozmowy z działaczami są na ostatniej prostej. „Możemy być nastawieni pozytywnie i mam nadzieję, że moja przygoda z Widzewem potrwa trochę dłużej, niż te parę miesięcy. Trener i zarząd wiedzą, że mam coś jeszcze do udowodnienia. Jakieś rozmowy na temat nowego kontraktu już były” – mówił na antenie Radia Widzew. Teraz mamy tego potwierdzenie w publikacji Serafina.

M. Hanousek: „Mam nadzieję, że moja przygoda z Widzewem potrwa trochę dłużej”

Inaczej sprawa przedstawiała się w przypadku Pawłowskiego. Od momentu, w którym sam zawodnik zasygnalizował możliwość zmiany barw, nie pojawiały się konkretne przecieki na temat osiągnięcia lub nie porozumienia pomiędzy stronami. Co prawda dyrektor sportowy Tomasz Wichniarek podkreślał, że jest dobrej myśli, ale żadnych szczegółowych informacji na temat przyszłości 31-latka nie było. Dla części kibiców był to znak, że do przedłużenia współpracy z jednym z ich ulubieńców może nie dojść. Przedłużająca się cisza powodowała coraz większe zmartwienie, więc najnowsze wieści powinny uspokoić wielu fanów. Jak czytamy w X, negocjacje z oboma piłkarzami dobiegają końca i podpisy na nowych umowach powinny zostać złożone jeszcze przed wylotem na obóz przygotowawczy do Turcji.

Wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka innych zawodników. Wśród graczy, których umowy dobiegną końca 30 czerwca 2024 roku, są też regularnie pojawiający się na boisku Dominik Kun czy Jordi Sanchez. Istnieje jednak możliwość przedłużenia współpracy z napastnikiem, bo jego kontrakt zawiera roczną klauzulę. W takiej samej sytuacji są m.in. Andrejs Ciganiks, Serafin Szota, Jakub Szymański, Paweł Zieliński i Mateusz Żyro. Nie wiadomo jednak, jak konkretnie może dojść do aktywacji klauzul – czy jednostronnie przez klub, czy na zasadzie spełnienia określonych warunków, np. osiągnięcia danej liczby występów lub minut.

Siedemnastu piłkarzom kończą się umowy. Niektórzy poznali już swój los

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x